Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Nine (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Prosinec v Divadle Viola Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Daniela Kolářová (Commedia finita)Nalaďte se na pohodovou sváteční vlnu a nadělte si už před Štědrým dnem nevšední kulturní zážitky v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahy. Dobrou náladu vám hned 1. prosince spolehlivě navodí Commedia finita. Velmi vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové je na programu od 20:00. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné v bravurním podání Dany Černé, Jany Synkové, Daniely Kolářové a Máši Málkové jsou svědectvím nejen o úspěších a pádech Emy Destinnové, ale především o závisti a malosti.

Na Mikuláše 6. prosince Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka rozehrají dramatické peripetie nedlouhého života Boženy Němcové – spisovatelky a především manželky, matky, milenky… Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni, jenže ji nepotkala. Inscenace Neumím jinak než láskou, uváděná s podtitulem Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce, začíná ve 20:00.
Novinkou, která se po loňské úspěšné premiéře stává v adventním čase tradiční součástí repertoáru Violy, je Betlém aneb Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku J. A. Pitínského. Adventní setkání s betlémským příběhem ve Viole navazuje na předchozí dlouholetou tradici uvádění Staročeských vánočních her. Zavzpomínat na časy, kdy se ještě na zasněžené cestě před kostelem muzicírovalo, a potkat se společně ve vzpomínce na velké vánoční tajemství můžete 8., 9., 16. prosince (vždy v 16:00, 20:00) a 21. prosince (20:00).
Hudebně poetické setkání … By loutna mluvit uměla přivede
17. prosince ve 20:00 na jeviště Violy vzácné hosty – stěžejní členy legendární hudební skupiny Spirituál kvintet, manžele Zdenku a Jiřího Tichotovi, a básníka Františka Novotného. „Písně k loutně, povídání a básničky pro ty, kteří vezma loutničku, kobzičku, citeričku, po nocích se šúlají,“ přibližuje Jiří Tichota atmosféru večera. Slovem provází ředitel Violy Robert Tamchyna, který k novinkám ve Viole dodává:“ Jsme rádi, že jsou diváci Viole věrní a snažíme se jim nabídnout každý měsíc i něco nového mimo klasický repertoár. Vždyť Viola je opravdu jedinečné místo na kulturní mapě Prahy, kde se spolu ruku v ruce potkávají literatura, divadlo, poezie i hudba.“
Výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, hladivý tón kontrabasu v osobitých autorských písních se v útulném sále Divadla Viola rozezní 18. prosince od 20:00. Předvánoční koncert Martiny Trchové & Tria potěší hudebními aranžemi na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Martina Trchová & Trio, držitelé žánrové ceny Anděl 2016 za své druhé CD Holobyt, zahrají ve složení: Martina Trchová – zpěv, kytara, kazoo, Patrik Henel – kytary, zpěv, Radomír Polívka – kontrabas a Petr Chlouba – bicí, akordeon.
Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online na webu https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1.
 
| 26.11.2018 11:11:35 Redakce |             | Foto: Viktor Kronbauer |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru