Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Zveme ...
 
Pohádka opět pomůže P-centru Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Pohádka O popleteném kouzelníkoviDivadlo Tramtarie už podruhé pomáhá olomouckému P-centru. Po loňském úspěšném Pračlovíčkovi připravilo letos Kouzelnickou sobotu pro děti i rodiče, výtěžek z akce pomůže Rodinnému centru, které P-centrum provozuje. Akce se koná v rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií.
Kouzelnická sobota se odehraje v sobotu 9. února v 15:00 do 17:30 v Kině Metropol. Divadlo Tramtarie tam zahraje svou novou pohádku O popleteném kouzelníkovi. Po pohádce bude pro děti připravený bohatý program. Mohou se těšit na oblíbenou výtvarnou dílnu, ve které si vyrobí postavičku z pohádky. Chybět nebude ani malování na obličej a fotokoutek, kde se děti mohou vyfotit s herci Divadla Tramtarie a fotku si odnést domů na památku. Velkým lákadlem bude jistě vystoupení opravdového kouzelníka Karla Pomahače, který dětem předvede spoustu opravdových fíglů.

Akce se koná v rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií, který už od roku 2016 pomáhá organizacím, které vykonávají službu pro druhé. „V rámci tohoto projektu vždy uspořádáme nějakou akci, jejíž výtěžek pak putuje vybrané organizaci nebo jednotlivci. Kouzelnická sobota je už pátá akce, kterou takto pořádáme,“
říká ředitelka divadla Petra Němečková.
V rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií vydalo divadlo dva charitativní kalendáře, výtěžek putoval olomouckému psímu útulku a Rané péči. Pořádalo také benefiční koncert pro paní Blanku se synem Matýskem a uspořádalo odpoledne s Pračlovíčkem pro P-centrum. Celkem už darovalo přes 65 tisíc korun. „Pomáhat jsme se rozhodli proto, že my sami v divadle často potřebujeme pomoc, zejména finanční, oslovujeme proto sponzory a dárce. Pomáhají nám ale i přátelé nebo řemeslníci, proto máme potřebu tuto přijímanou energii vracet a děláme to tímto způsobem,“
vysvětluje Němečková.
Kouzelnická sobota Divadla Tramtarie se koná netradičně v Kině Metropol. „Pro takovéto benefiční akce potřebujeme mnohem větší sál, než kterým disponujeme u nás v divadle, aby výtěžek stál za to a pomohl dětem, co nejvíce. Proto jsme už podruhé oslovili Kino Metropol a kino nám opět vyšlo vstříc,“ říká Petra Němečková.

Vstupné na akci je 150,- Kč, výtěžek půjde Rodinnému centru U Mloka, které provozuje olomoucké P-centrum. „V rodinném centru pomáháme ohroženým rodinám s dětmi s výchovnými a školními potížemi a poskytujeme rodinné mediace. Věnovali jsme se například desetiletému Lukášovi, který i když byl šikovný a chytrý, tak měl ve škole potíže a nezvládal své emoce – jeho rodina procházela těžkým obdobím a doma neměl vůbec podmínky a klid na přípravu do školy.“ říká ředitelka P-centra Dagmar Krutilová. Sám Lukáš k situaci řekl: „Věci se začaly lepšit, když jsem poznal, že na to nejsem sám.“
„Výtěžek benefice zajistí pravidelný kontakt s terapeuty nebo třeba doučování. Za podporu Divadla Tramtarie jsme moc rádi, každý rok se na nás totiž obrací více a více rodin a vždy nás těší, když děti nakonec uspějí, překonají těžkosti a zařadí se jako spokojení a úspěšní mezi své vrstevníky.“ upřesňuje ředitelka P-centra Dagmar Krutilová.

Pohádka O popleteném kouzelníkovi
Byl nebyl jeden kouzelník, jmenoval se Fanda, a byl to ten… nejhorší kouzelník na světě. No ano, slyšíte dobře! Tedy ne, že by neuměl vůbec kouzlit, to zase ne, jenom jaksi vždycky vykouzlil něco úplně jiného, než měl původně v úmyslu. A přesně tomuhle Fandovi se jednoho dne stalo, a to je pravda pravdoucí, že chtěl vykouzlit mouku, ale omylem vykouzlil holku! No jo, ale co s ní?… Veselá pohádka pro děti od tří do devadesáti tří let o tom, že tam, kde je láska, se kouzlí mnohem líp! Pohádka Divadla Tramtarie vznikla ve spolupráci s úspěšným olomouckým iluzionistou Karlem Pomahačem. Režie: Vladislav Kracík. Kouzelnická sobota se uskuteční v sobotu 9. února 2019 od 15 hodin v Kině Metropol v Olomouci. Vstupenky jsou již v prodeji www.kinometropol.cz nebo na pokladně Kina Metropol v Sokolské ulici v Olomouci. Pro klienty P-centra a jejich děti je vstup zdarma.
 
| 21.1.2019 19:01:19 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru