Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Gillian Anderson a Lily James soupeří na jevišti Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lily James, Gillian Anderson (Foto: Jan Versweyveld)Šest Oscarů včetně toho za nejlepší film získal v roce 1951 snímek Vše o Evě, nestárnoucí „studie zlomyslnosti ostrá jako jehla“. Letos se drama hollywoodského klasika Josepha L. Mankiewicze, na něž už odkazovali Simpsonovi i Pedro Almódovar, přesunulo na jeviště, v nadčasové moderní úpravě jednoho z nejžádanějších režisérů dneška, Belgičana Iva van Hoveho. Autor velebené inscenace Pohled z mostu, známé také z NT Live, do hlavních rolí odkvétající star a její mladé fanynky odhodlané být jako ona obsadil dvě televizní a filmové hvězdy, Gillian Anderson (Akta X, NT Live: Tramvaj do stanice Touha) a Lily James (Popelka, KBTG Live: Romeo a Julie).

Stylové představení s hudbou PJ Harvey, nominované na dvě ceny Olivier, se díky cyklu divadla v kině NT Live představí v přímém přenosu ve čtvrtek 11. dubna od 19.45 hjod v pražském kině Aero a v brněnském kině Scala a o dva týdny později ze záznamu i v Bio Central v Hradci Králové, vždy opatřené českými titulky.
Hvězda seriálů Akta X a The Fall Gillian Anderson se na jevišti naposledy objevila ve velké tragické roli Blanche DuBois v mistrovském kusu Tennesseeho Williamse Tramvaj do stanice Touha. A nebyla si jistá, že podobnou šťavnatou a komplikovanou postavu zase najde. Než jí její nový partner, scenárista a dramatik Peter Morgan navrhl, aby uvažovala o adaptaci slavného filmu Vše o Evě a o roli stárnoucí divy Margo, kterou si jako první zahrála Bette Davis.
Plány na divadelní verzi příběhu o rivalitě, žárlivosti a touze po slávě, který původně vznikl jako povídka od Mary Orr, už dlouho chovala i vlivná producentka Sonia Friedman. Právě její společnost, která stojí např. za hity Harry Potter a Prokleté dítě nebo Hamlet s Benedictem Cumberbatchem, také Vše o Evě nakonec letos dovedla na jeviště divadla Noël Coward v londýnském West Endu. V režii Iva van Hoveho, jenž pro britské divadlo adaptoval už filmy Posedlost a Síť.

Podle oceňovaného belgického režiséra, s nímž po úspěchu radikální verze Pohledu z mostu chce spolupracovat řada herců,
Vše o Evě vypráví o divadle a vztazích a závislostech, které si v něm lidi vytváří. „Jedním z témat je i zneužití moci. Vidíte, jak se ostatní snaží dominovat a ovládat život Evy, a pochopíte, že se to samé stalo i Margo. Je to cyklus života, nic není navždy,“ uvedl režisér pro časopis Vogue. „Příběh využívá našich obav, že jsme jen komoditou, našich strachů, které cítíme, když máme špatný den. Zkoumá jedy, které tento byznys otravují,“ doplňuje ho představitelka snaživé Evy, herečka Lily James.
Předprodej a rezervace vstupenek probíhá na pokladnách jednotlivých kin a online. Cena vstupenky je od 250 Kč.
Vše najdete na www.ntlive.cz.
 
| 8.4.2019 15:04:32 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru