Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Zlínský Saturnin jako oslava radosti ze života Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
SaturninNejoblíbenější českou knihu Saturnin uvádí v nové divadelní adaptaci Aleny Herman Městské divadlo Zlín na scéně v Dílně. Klubové prostory však mladý zlínský režisér Jan Bártek tentokrát netradičně proměnil v okouzlující prvorepublikovou kavárnu.
„Saturnin je kavárenská kniha, proto se to celé bude odehrávat v kavárně a herci se budou hodně pohybovat mezi stolky a diváky. Za poslední dva roky se inscenací Saturnina vyrojila spousta, ale v tomto bude ta naše jiná,“ vysvětlil.

Kostýmy, scéna i hudba budou ctít ducha první republiky. „Ve všech postavách bude rezonovat téma carpe diem, radosti ze života,“ prozradil Bártek, který už má za sebou nemalé televizní úspěchy, do širšího povědomí diváků vstoupil například díky komediálnímu seriálu Kosmo o fiktivním letu Čechů na Měsíc. Saturnin je pro něj první divadelní zkušenost. „Jsem si dobře vědom, že jsem dostal velkou důvěru. A že nemám střih, kterým bych mohl inscenaci zachránit,“ usmívá se.
Sluha Saturnin v podání Zdeňka Juliny dokáže s kamennou tváří a ledovým klidem řešit všechny trable, do nichž se postavy kolem něj, a často i díky němu, dostanou. Nevšední extempore popisuje jako Jiří Marek Příkazký. „Jsem moc rád za to, že jsme se při zkoušení se Zdeňkem Julinou potkali. Dlouho jsme si spolu tak nezahráli,“ svěřil se Marek Příkazký. Dále hrají Eva Daňková (teta Kateřina), Radovan Král (Milouš), Lucie Rybnikářová (slečna Barbora), Radoslav Šopík (Doktor Vlach) a Pavel Leicman (dědeček).
Atmosféru kavárny podporuje jako host klavírista Štěpán Holík.

Termíny + vstupenky na www.divadlozlin.cz
 
| 8.4.2019 17:04:56 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru