Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
VČD se rozloučí s inscenací Až na věky Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Ladislav Frej a Zdena BittlováV pátek 12. dubna 2019 se na velkém jevišti Východočeského divadla uskuteční derniéra hry anglického dramatika Richarda Beana Až na věky, kterou v Pardubicích inscenoval režisér Radovan Lipus.
Napínavé drama, které se v anglickém originálu jmenuje Honeymoon Suite (2004), nahlíží na dvě čtvrtstoletí života jednoho manželského páru. Setkáme se s ním večer před svatební nocí, v den stříbrné svatby, a pak ještě jednou, nedlouho před svatbou zlatou. „Hra má nesmírně originální strukturu, umožňující polyfonní rozvíjení milostného příběhu. Skýtá tak dost možností pro smích, pro krutost i pro něhu. Pro synchronní či kontrastní herecké rozehrání. Umožňuje postavám snít i krvácet a přitom se neporanit, protože rány jim byly zasazeny jindy a jinde v jiném čase. Zajímavá zápletka, nejen v proměnách jazykového stylu. Jde o trojitý hold drsné kráse,“ říká režisér Radovan Lipus.

V milostném thrilleru hrají Zdena Bittlová, Petra Janečková, Štěpánka Fingerhutová, hostující Ladislav Frej, jenž byl v letech 1965–1969 ve Východočeském divadle v angažmá, Josef Pejchal a Josef Láska.
Autorem nového českého překladu je anglikanista Pavel Dominik: „Z překladatelského hlediska se jednalo o velmi zajímavý a zároveň nelehký úkol docílit takové podoby textu, která by si zachovala jemný odstín dobovosti, a přitom působila současně. Jako čtenáře a potenciálního diváka mě zaujal neobvyklý, velmi působivý, svým způsobem až jímavý příběh velké lásky. A ten se v pardubické inscenaci převést na jeviště skutečně podařilo,“ tvrdí Pavel Dominik.
 
| 10.4.2019 17:04:20 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru