Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zveme ...
 
Romeo a Julie v ABC Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tereza Marečková a Zdeněk Piškula (Romeo a Julie)Městská divadla pražská se chystají na konec sezony moderní interpretací klasického titulu - uvedou Shakespearovu tragédii Romeo a Julie. V titulních rolích se objevují dva talentovaní herci nejmladší generace Tereza Marečková a Zdeněk Piškula. První sezona Městských divadel pražských se pod vedením ředitele Daniela Přibyla a uměleckého šéfa Michala Dočekala blíží k závěru. Poslední premiérou bude inscenace Romeo a Julie v divadle ABC, kterou bude režírovat právě Michal Dočekal.

Po hře Tonyho Kushnera Andělé v Americe, která se hned po svém uvedení stala „inscenací, o které se mluví“, se nyní pustí do velké klasiky, jednoho z nejslavnějších děl shakespearovského kánonu, Romea a Julie. „Každý ten příběh zná, každý ví, jak dopadne. Pokusíme se vyprávět ten příběh tak, aby se Vévodova slova na konci hry '...srdce bude jímat znova žal Juliin a bolest Romeova' týkala i nás,“ řekl Michal Dočekal o inscenačním záměru hry.
V případě každého nového uvedení Romea a Julie vzbuzuje největší zájem obsazení titulních rolí mladých milenců. V nastudování Městských divadel pražských uvidíme Terezu Marečkovou, novou členku uměleckého souboru, která letos získala ocenění Talent roku v Cenách české divadelní kritiky. A jak přijala, že z ní bude nová Julie? „Mně to přišlo hrozně legrační. Nikdy mě nenapadlo, že bych já měla hrát Julii. Vždycky jsem si ji představovala jinak. Fakt pěknou holku. Obličej z časopisu. Napadlo mě, že to má být protiúkol. Ale když jsem si to teď četla, začala jsem vnímat, jaká je v ní síla. Že přestože je mladičká, není prvoplánová. A čím dál víc se mi zdá krásné, jak je schopná si stát za svou představou lásky, já jsem ji takhle přece taky měla… Ve třinácti.“

Romea ztvární Zdeněk Piškula, který v Městských divadlech už nastudoval hlavní roli v inscenaci Moře. Divákům je ale hlavně známý z filmů Zlatý podraz, Tři bratři nebo seriálu Vyprávěj. Dále hrají: Dana Batulková, Sabina Remundová, Aleš Bílík, Filip Březina, Vojtěch Dvořák, Martin Donutil, Milan Kačmarčík, Jiří Štrébl, Pavel Čeněk Vaculík, Michael Vykus a další.
Romeo a Julie není podle režiséra Michala Dočekala hrou lásce, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale je spíše tragédií o nenávisti. „Pokusíme se ten příběh vyprávět tak, abychom pocítili odpor k nenávisti, která vraždí lásku. Ale také soucit s obětmi této nenávisti. Pokusíme se zahrát ten starý lovesong jak zaslouží - v celé kráse a bolesti,“ uzavřel režisér Dočekal.
Premiéra Romea a Julie je naplánovaná na 25. května 2019 v divadle ABC.
Termíny + vstupenky na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.
 
| 6.5.2019 17:05:39 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru