Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
První hit od Millera o zhroucení amerického snu v kinech Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Všichni moji synovéHollywoodské hvězdy Sally Field (Forrest Gump) a Bill Pullman (Den nezávislosti) se toto jaro poprvé představily na londýnském jevišti, po boku britských seriálových hvězd Jenny Coleman (Viktorie) a Colina Morgana (Merlin). V úterý 14. května se všichni poprvé představí i divá-kům NT Live v řadě zemí po světě, včetně Česka. Pražské kino Aero od 19.45 hod v přímém přenosu a s českými titulky promítne drama Všichni moji synové, které dokáže strhnout stejně silně jako v době své premiéry. V roce 1947 zdrcující rodinná tragé-die o zhroucení jednoho amerického snu proslavila tehdy 32letého dramatika Arthura Mille-ra, který se následně stal jednou z nejvýznamnějších kulturních osobností 20. století a auto-rem dalších divadelních klasik jako Smrt obchodního cestujícího nebo Pohled z mostu. Jeho první úspěch nyní pro divadlo Old Vic zrežíroval držitel ceny Evening Standard Jeremy Herrin (NT Live: Parlament).

Slavná americká herečka Sally Field za svou kariéru vděčí filmům a televizi, když ale dostala příležitost objevit se v divadle, navíc v divadle, kde kdysi hrály ikony jako Laurence Olivier, Richard Burton nebo Judi Dench, neváhala. „Old Vic představoval romantický ideál velkého divadla, už když jsem vyrůstala v Kalifornii,“ uvedla vítězka dvou Oscarů pro deník Evening Standard.
V dramatu inspirovaném skutečným případem pochybných praktik šéfů několika amerických strojírenských firem za druhé světové války se nyní denně potkává s americkým kolegou Billem Pullmanem, proslaveným filmy Den nezávislosti nebo Lost High-way, a s britskými televizními hvězdami Colinem Morganem a Jennou Coleman. Mladá představitelka britské panovnice z populárního britského seriálu Viktorie na profesionálním jevišti dokonce debutuje a podle svých slov si nemohla přát lepší dílo: „Před géniem Arthura Millera cítím velkou pokoru. Jeho hra je neuvěřitelně dobře napsaná a vystavěná a plná emocí.“

Tragédie, která zahájila Millerovu velkou kariéru (již obdivovala i jeho druhá manželka Marilyn Monroe), se točí jako většina jeho her kolem rodiny, jejích komplikovaných vztahů a ničivých tajemství. Patriarcha a podnikatel působí i přes ztrátu jednoho ze svých synů ve válce jako ztělesnění amerického snu – ovšem jen do okamžiku, kdy se na světlo dostanou dlouho pohřbívané pravdy o tom, co za jeho úspěchem stojí. „Intenzivní, emocionální, politická,“ popsal hru její režisér Jeremy Herrin, dvakrát nominovaný na cenu Olivier díky inscenacím Parlament a Wolf Hall/Předveďte mrtvé.
Všechny hry jsou uváděny v původním anglickém znění s českými a anglickými titulky.

www.aerofilms.cz
 
| 13.5.2019 11:05:10 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru