Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Všechno, co v nás zkurvili komunisti v NoDu! Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Všechno, co v nás zkurvili komunistiTvůrčí tým studentů a absolventů DAMU, který v loňské divadelní sezoně úspěšně uvedl na jevišti Divadla DISK inscenaci Žranice, se vrací s dalším autorským projektem! Pro pražský experimentální prostor NoD chystá ironickou politickou féerii o tom, jak se čtyři pravdoláskaři rozhodnou bojovat divadlem. A i když pořádně nevědí, za co bojují, časem na to určitě přijdou.
Tvůrčí tým inscenace Všechno, co v nás zkurvili komunisti vznikl při studiích na pražské DAMU a výrazné úspěchy slavil už s absolventskou inscenací Žranice, inspirovanou textem Ministryně výživy Egona Bondyho a filmem Velká Žranice Marca Ferreriho.

Stala se inscenací sezony 2017/2018, autoři textu Adam Skala a Kamila Krbcová získali Cenu Evalda Schorma za původní hru, ocenění za scénografii ke Žranici si z brněnského mezinárodního festivalu Encounter odvezla Tereza Gsöllhoferová. S odkazem na tento úspěšný projekt nyní tým tvůrců vystupuje pod jménem Divadlo MASO.
Do NoDu míří se svérázným autorským projektem nevybíravě ironizujícím nejen současnou společnost, ale také uměleckou komunitu a tvůrce samotné. Bez poskrvny tak nezůstanou vznešená poselství o demokracii vykřikovaná těmi, co by nejradši sebrali jiným volební právo, naivní víra v moc umění těch, kteří do divadla chodí jenom, když zrovna sami hrají, ani občanský aktivismus, ze kterého se nakonec vyklube potřeba stát před davem lidí, co vás konečně poslouchají.

“Původně jsme s Martinem Satoranským chtěli udělat spravedlivou satiru na Babiše a všechno ostatní, co je v naší zemi špatně. Ale pak nám došlo, že to udělali za poslední dva roky skoro všichni. A tak jsme se vrhli na zkoumání umělecké scény i sebe samotných. Nesnažíme se zesměšnit lidi. Snažíme se zesměšnit vlastnosti. Pravá demokracie totiž podle nás stojí na hlubokém uvědomění, že každý z nás je svým způsobem idiot,” přibližuje téma inscenace její režisér a spoluautor textu Adam Skala.
“Chtěli jsme napsat něco, z čeho bude jasně patrné, že intelektuální rozpravy o politice v kavárně Slavia se neliší od nadávání na politiku u piva na vesnici ve čtyřce. A taky zapřemýšlet nad naším vlastním aktivismem v podobě barevných odznáčků a podepsaných petic,” doplňuje Martin Satoranský, dramaturg inscenace a spoluautor textu.
Inscenace Všechno, co v nás zkurvili komunisti, má premiéru
31. května 2019 v experimentálním prostoru NoD, první repríza proběhne 12. června. Vznikla za podpory agentury Dilia a Nadace život umělce.
Vstupenky v prodeji na www.nod.roxy.cz a v síti GoOut.cz.
 
| 27.5.2019 10:05:34 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru