Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
MEDA na letní scéně Musea Kampa Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tatiana Dyková – MEDAMeda Mládková slaví neuvěřitelných 100 let. Při této příležitosti vzniklo v Museu Kampa divadelní představení MEDA s Tatianou Dykovou. Hra je věnována sběratelce umění a zakladatelce Muzea Kampa Medě Mládkové. Inscenace připravená podle knihy Ondřeje Kundry Můj úžasný život je průřezem jejího života od 14 let do dnešních dní. Hru napsala Daniela Šteruská. Divadlení představení je inscenováno na letní scéně do 8. září 2019. Poslední představení připadá přímo na 100. narozeniny paní Medy. Odehrává se na nádvoří Musea Kampa.

Režie se ujala Adéla Laštovková Stodolová. Vedle Dykové, která je bez alternace, se v dalších rolích objeví Hana Vagnerová, Jaroslav Dulava, Dana Batulková, Lukáš Příkazký a Daniel Šváb.
Přijďte se podívat na inspirativní představení, dát si skleničku sektu a strávit krásný večer blízko Vltavy. Pro náročnější diváky jsou připravené i posezení se stolečkem, obsluhou, šampaňským a občerstvením v ceně.
Meda Mládková je zakladatelka Musea Kampa a vášnivá sběratelka a mecenáška umění. 8. září 2019 se dožije krásných 100. narozenin, a proto si její domovské Museum připravilo mnoho akcí spojených s oslavami tohoto neuvěřitelného jubilea.
Jejím manželem byl ekonom Jan Mládek. Od roku 1948 žila v exilu, ale pravidelně se vracela do tehdejšího Československa, aby podporovala tamní výtvarné umělce a rozšiřovala svou úchvatnou sbírku. Nejvýrazněji však bývá spojena se jménem Františka Kupky, jelikož se jí podařilo shromáždit největší soukromou sbírku Kupkových děl na světě.
Její život je inspirativní především díky její neústupné povaze, elánu a zapálením pro věc. I to, že Museum Kampa otevřela v neuvěřitelných 80. letech, prokazuje, že nikdy není pozdě na splnění cílů a snů, které si člověk stanoví.
 
| 1.7.2019 13:07:41 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru