Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Hvězdné léto pod žižkovskou věží Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
O. Kaiser, J. Lábus (Žena za pultem 2) Na pestrý repertoár, atraktivní herecké obsazení a na vysoký divácký komfort především sází nová letní scéna Divadla Kalich v prostorách pod žižkovskou televizní věží v Mahlerových sadech na Praze 3. Lokalita, pohodlně dostupná osobní dopravou (s možností parkování) i MHD, se nachází v rozlehlém parku, jenž přirozeně vytváří malebný foyer. Usazení hlediště v zapuštěném prostoru pod věží divákům zaručuje výbornou akustiku, velká elevace jednotlivých řad spolu s osovým posunem sedadel zase dobrý výhled na jeviště.

Naprosto unikátní je systém rychlého zastřešení, kterým je nová pražská letní scéna vybavena pro případ deště. Díky němu je možné operativně skrýt pod střechu celé hlediště o kapacitě bezmála 600 míst. Návštěvníci se tak nemusí obávat, že představení nedokoukají kvůli nepřízni počasí. Co se dalšího servisu pro diváky týče, samozřejmostí je dostatečná kapacita občerstvovacích barů i kultivovaných toalet.
Okolní park nabízí řadu dalšího vyžití a samotná žižkovská věž coby nejvyšší dominanta Prahy je pochopitelně vyhledávanou turistickou atrakcí. Společně se vstupenkami na přestavení je možné si zakoupit také vstupenky do observatoře věže s výhodou polovičního vstupného.
Program prvního ročníku Hvězdného léta pod žižkovskou věží se opírá o repertoár pořádajícího Divadla Kalich a jeho spřátelených scén, tedy Divadla v Rytířské, Divadla Palace, Divadla Verze, Činoherního studia Bouře.
Program naleznete na www.hvezdneleto.cz.
Poslední představení prvního ročníku je naplánováno na 7. září 2019.
 
| 5.8.2019 10:08:11 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru