Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Slovácké divadlo uvede inscenaci V žabím pyžamu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Pavlína Hejcmanová, Martin Vrtáček (V žabím pyžamu)Uherskohradišťské Slovácké divadlo uvede tuto sobotu ve světové premiéře divadelní adaptaci románu V žabím pyžamu amerického spisovatele Toma Robbinse. Tak trochu absurdní psychedelické podobenství nastudoval se souborem režisér Jakub Maceček. „Tom Robbins je jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec a doufám, že se divákům bude líbit, jako se líbí mně,“ říká režisér.

Jakub Maceček se do Slováckého divadla vrací už poosmé. V minulosti na uherskohradišťské jeviště přivedl například úspěšnou Knihu o hřbitově, pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo nebo původní českou hru Villon F. (Na krk oprátku ti věší).
„Tom Robbins je velmi osobitý autor se specifickým humorem. V jeho hrách je patrná jistá pohádkovost a hravost, ale zároveň nejsou odtržené od reality,“ objasňuje dramaturg Vladimír Fekar. „V žabím pyžamu je román z roku 1994. Je vyprávěný nezvykle ve druhé osobě, což jsme chtěli zachovat i v dramatizaci,“ doplňuje Fekar.
Hlavní postavou příběhu, který se odehrává během velikonočních svátků v americkém Seattlu, je žena – burzovní makléřka, která zažije krach. Kniha je záznamem následujícího víkendu, jenž by měl být v hrůzném očekávání nejisté budoucnosti pro ženu peklem: všechno je ovšem jinak a v románu Toma Robbinse ji čeká gejzír bláznivých situací a osudových setkání. Ani v tomto románu nezapomíná autor na rozvíjení filozofické teorie, která se tentokrát točí hodně kolem žab.
Režiér Maceček do hlavní role obsadil Pavlínu Hejcmanovou, která vidí hlavní myšlenku hry i jako návod pro diváky. “Kolize je důležitá pro růst člověka. I když se stane něco hrozného, může vás to navést na jinou cestu, kde vám může být líp.” Vedle ní se diváci mohou těšit na Martina Vrtáčka, Irenu Vackovou a další herce.

Hudbu k nejnovější inscenaci uherskohradišťské scény napsal Fillak, autorem scény je Miloslav Fekar, kostýmy navrhla Dana Haklová. Světová premiéra V žabím pyžamu proběhne v sobotu 1. února 2020 od 19.00 hodin.
 
| 27.1.2020 15:01:26 Redakce |             | Foto: Marek Malůšek |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru