Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Městské divadlo Zlín uvádí černou komedii Glorie Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
GlorieKdybychom měli ukázat na nejtajemnější titul této sezóny v Městském divadle Zlín, byla by to bezpochyby Glorie, současná hra držitele několika prestižních ocenění Brandena Jacobs-Jenkinse, která byla v roce 2016 nominována na Pulitzerovu cenu. Vypráví příběh z novinářského prostředí a žánrově se pohybuje na pomezí černé komedie, thrilleru a společenské satiry. Českou premiéru měla ve Velkém sále 25. ledna.

„Glorie mě zasáhla odzbrojujícím inteligentním humorem, brilantními dialogy, skvěle vybudovaným příběhem s mimořádně autentickými postavami, svým silným potenciálem generační výpovědi, a především pak tématem. Současná společnost staví úspěch na nejvyšší příčky hodnotového žebříčku a Glorie ukazuje, jak ambice a honba za slávou ohýbají a testují lidské charaktery,“ přiblížil umělecký šéf MDZ Patrik Lančarič, který je zároveň režisérem. „Hra je o elementární úctě k lidskému životu. A navíc velmi dobře zapadá do skládačky ostatních inscenací sezóny, kdy se pídíme po různých podobách svobody,“ doplnil.
Své herecké umění v jednotlivých rolích představí Marta Bačíková, Marie Vančurová, Kateřina Liďáková, Marek Příkazký, Pavel Vacek a Matěj Štrunc. Z plakátů inscenace Glorie se na kolemjdoucí trochu trucovitě dívá Lucie Rybnikářová, stylizovaná do podoby americké zpěvačky Amy Winehouse. V inscenaci ji diváci poznají jako fiktivní popovou hvězdu Sarah. Lucie Rybnikářová bude zpívat písně, které vzniky právě pro toto představení. Texty napsal Patrik Lančarič a hudbu složil Richard Dvořák, se kterým spolupracoval například už při inscenaci Já, Baťa.
Termíny + vstupenky na www.divadlozlin.cz.
 
| 27.1.2020 15:01:53 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru