Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
MdZ představí nové dramatické texty Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kateřina Liďáková (Antigona a jiné hlasy)Čtyři dramatické texty napsané na míru pro Městské divadlo Zlín se v této sezóně dočkají veřejné prezentace v různých netradičních prostorách ve Zlíně. Hry Simony Petrů, Vandy Zaplatílkové-Hutařové, Marka Horoščáka a Jaroslava Kovandy uvede divadlo oblíbenou formou scénického čtení.
Cyklus zahájí 25. února v 9:30 hod moderní variace antického mýtu Antigona a jiné hlasy v aule Gymnázila TGM.

„Autorka hry Simona Petrů, která bude také mimořádným hostem premiéry, do hry obdivuhodně vnesla mnoho z rozčarování ze současného společenského dění, přičemž zachovává základní půdorys a motivy antické Antigony,“ prozradil dramaturg MDZ Vladimír Fekar.
V roli Antigony se představí se v ní Kateřina Liďáková, dále hrají Marie Vančurová, Pavel Vacek, Marek Příkazký, Tamara Kotrbová a Jana Tomečková.
Režie Ján Tomandl.

Hořká komedie Krajina snů aneb Možná přijde i Jiřina brněnského dramatika Marka Horoščáka, která byla napsána z popudu dramaturgie Městského divadla Zlín, si odbude českou premiéru formou scénického čtení 19. března ve 14:30 hod v Domově pro seniory Burešov. Důležitými postavami příběhu jsou rodiče v důchodu (Pavel Leicman, Jana Tomečková), ale nejen oni, i generace jejich dětí, novináři… Hra pojednává mimo jiné o problémech v komunikaci mezilidské i mediální.
Marek Horoščák byl dramaturgem České televize, v současné době působí jako pedagog JAMU a dramaturg Českého rozhlasu Brno. Je autorem mnoha rozhlasových a dramatických textů (Mein Faust, Trakl, Vařený hlavy a další). Na premiéře bude naším hostem.
Režie Petr Smyczek.

Díky scénickým čtením můžete poznat zlínského básníka, prozaika a malíře Jaroslava Kovandu také jako dramatika. Revuální hru Legenda o Svedrupovi, která vychází z motivů jeho prozaických textů, uvedou formou scénického čtení 15. dubna v 19:00 hod v Montovně. Tento prostor tak zažije divadelní premiéru. Čtení vzniká ve spolupráci se spolkem Letná žije!, protože osudy strýce Svedrupa jsou s touto městskou čtvrtí spjaty.
Režie student JAMU Marek David.

Scénická čtení budou zdarma přístupná i veřejnosti.

www.divadlozlin.cz
 
| 24.2.2020 14:02:10 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru