Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Ztracený ráj (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Cestou necestou s láskou na Malé scéně VČD Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Eliška a Josef LáskoviVýchodočeské divadlo Pardubice uvede ve středu 26. února 2020 další díl zábavného pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny, který v komorním prostoru Malé scény ve dvoře připravuje a následně moderuje dramaturgyně Jana Uherová. Jejími hosty budou režisérka chystané komedie Sherlock v nesnázích Janka Ryšánek Schmiedtová a herecký manželský pár Eliška a Josef Láskovi. Hlavním tématem neformální talk show tentokrát bude divadlo a cestování.

„Janka Ryšánek Schmiedtová u nás pracuje podruhé, už v roce 2013 v rámci cyklu INprojekty nazkoušela na Malé scéně ve dvoře hru Opuštěná. Janka je velmi aktivní, pracovitá a zcestovalá režisérka. Pracovala v Praze, Brně, Ostravě, kde působila čtyři sezóny také jako umělecká šéfka, dále v Šumperku, Plzni i ve Zlíně. Na svou profesní dráhu se připravovala v Brně, kde studovala obor režie na JAMU, předtím navštěvovala Lincoln High School v Portlandu v americkém Oregonu. Během studií absolvovala stáže v Lisabonu a Glasgow,“ prozrazuje moderátorka Jana Uherová.
Josefa Lásku není třeba více představovat, neboť za pět let svého působení v pardubickém angažmá se již zapsal do diváckého povědomí. Z jeho posledních velkých příležitostí připomeňme alespoň excelentní ztvárnění postavy patnáctiletého autistického chlapce Christophera v Podivném případu se psem.
Eliška Lásková, donedávna ještě Dohnalová, nastoupila do Východočeského divadla tuto sezónu, rozhodně v něm však není nováčkem. „Už jako holčička zde začínala v menších rolích, pamatuji si ji ze Šumaře na střeše, který měl premiéru před osmnácti lety! Po studiu na pražské Vyšší odborné škole herecké nastoupila do angažmá v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami. V našem divadle však působila i před svým nedávným nástupem do angažmá, upozornila na sebe v komedii Hoří, má panenko! a především jako mladičká Eliševa v Mikve,“ dodává Jana Uherová.
 
| 25.2.2020 16:02:27 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru