Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Platforma Cirk La Putyka (A)live uvádí... Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Up End Down SymphonySoubor Cirk La Putyka po obrovském úspěchu on-line uvedení představení Memories of Fools z prostoru Jatek78 připravuje další akce určené pro virtuální prostředí. Hned ve středu 18. března od 20.00 nabídne Cirk La Putyka zdarma na svém YouTube a Facebook kanálu strhující filmový záznam novocirkusové inscenace Up End Down Symphony - tedy představení Up End Down Symphony s hudebním doprovodem čtyřiceti pětičlenné Filmové filharmonie pod taktovkou dirigenta Chuheie Iwasakiho. Záznam vznikl na Jatkách78 v prosinci 2018 za použití špičkové nahrávací techniky a přímo v kinech ho mohli vidět diváci na podzim loňského roku.

V inscenaci Up End Down Symphony v režii Rostislava Nováka ml. ožívá příběh o andě-lech a lidech plný vzpomínek, od kterých se člověk nedokáže odpoutat. Vrcholná akrobacie, hudební doprovod symfonického orchestru s prvotřídním zvukem, skvělý herecký výkon Rosti Nováka staršího v hlavní roli, blízké a nezvyklé záběry na herce, akrobaty i hudebníky... diváky u počítačů díky všem těmto prvkům čeká působivý zážitek, který bude navíc doplněný o živě přenášený úvod a závěr principála souboru Rosti Nováka ml.
Středeční on-line uvedení Up End Down Symphony zahajuje sérii pravidelně “vysílaných” akcí souboru určených pro dobu, kdy se jich na Jatkách78 nemohou fyzicky zúčastnit diváci - platformu Cirk La Putyka (A)live. V přípravě jsou například novocirkusové studio pro děti, loutkové pohádky, večerní živě přenášená představení, záznamy inscenací i koncerty. Do aktivit se zapojí i další spřátelené soubory nejen z Jatek78.

“Když jsme kvůli zrušení všech akcí přišli o fyzický kontakt s diváky, přesouváme se za nimi do virtuálního prostoru. Chceme ale navíc upozornit na to, že většinu našich příjmů tvoří tržby ze vstupného. Na nich jako zdroji obživy jsou závislí herci, akrobati, technici i tvůrci, kteří jsou většinou na volné noze. Chceme upozornit nejen na sebe, ale i na všechna nezávislá divadla, která najednou přišla o zdroj obživy,” upozorňuje Rosťa Novák ml. a zároveň děkuje všem fanouškům za jejich obrovskou podporu v průběhu představení Memories of Fools.
 
| 16.3.2020 15:03:44 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru