Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Amerikánka se vrací zpět Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Eliška Křenková a Tereza Ramba (Foto: Bet Orten)Divadelní představení Amerikánka se vrací domů! Prožijte příběh Emy Černé spolu s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou přímo pod noční oblohou Letní scény JATEK78, od 22. 6. do 30. 6. 2020, vždy od 20:30 hod. Vstupenky v předprodeji na www.jatka78.cz .
Amerikánka se proměňuje, jak život vyžaduje. V době nouzového stavu se rozhodla spolu s diváky pomoci těm, kteří to potřebovali nejvíce. Hrála na místech, kde by divadlo nikdo nehledal. Na místech, která daly jejímu příběhu novou významovost, a díky jedinému živoucímu záběru kameramana Martina Douby mohli všichni být přímo u toho.

Exkluzivně pro letní scénu JATEK78 vzniká další verze Amerikánky a to včetně nové scénografie. Diváci dostanou ke vstupence navíc fotografii Tomkiho Němce signovanou vždy jedním z tvůrců. Diváků letní Amerikánky bude ale mnohem více – u obrazovek dětských domovů, do nichž bude inscenace živě streamována. Příběh Emy Černé tak prožijete společně s těmi, pro které je naděje stejně důležitá jako pro hlavní hrdinku.
„Červnová Amerikánka na domácí scéně JATEK78 bude upravena pro letní scénu, zasazená do nové scénografie, ale současně to bude Amerikánka nejbližší své originální podobě. Po více než roce uvidí diváci Terezu Ramba a Elišku Křenkovou hrát Amerikánku v plné energii, obohacenou o zkušenosti alternativních podob představení, které jim umožnili postavu nahlédnout z nových perspektiv,“ říká její tvůrce, režisér a producent, Viktor Tauš.

,,V době nouzového stavu, v reakci na vládní opatření jsme stvořili divadelně filmový projekt – FILMY NAŽIVO. Živé přenosy divadelních představení, které se hrají ve stejně a vždy jinak neopakovatelných podmínkách. Každý přenos představuje inscenaci v novém vizuálním kontextu ve světě mimo divadlo. Premiéra a derniéra zároveň. Tímto unikátním divadelně filmovým projektem dokázala Amerikánka spolu s diváky podpořit organizaci Medici na ulici částkou 310.597,- Kč. FILMY NAŽIVO s koncem karantény nekončí, ba naopak, můžete se těšit do letních kin napříč Českou republikou, kde divákům nabídneme možnost sdílet divadelně filmový zážitek z představení nejúspěšnějších pražských divadel. Diváci naše filmy uvidí opět jen a pouze naživo - tedy ve chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá. Pro diváky, kteří ještě chtějí na Hrajeme pro Medici zavzpomínat, necháváme přístupný koncert pro Amerikánku v prázdné O2 areně - záznam ZDE,“ vysvětluje Viktor Tauš.
 
| 15.6.2020 10:06:17 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru