Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Cikáni jdou do nebe (Divadlo Bez zábradlí) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Vojna a mír nově v divadle ABC Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kateřina Marie FialováJedno z nejzásadnějších děl světové literatury, VOJNA A MÍR L. N. Tolstého, se po 45 letech vrátí na pražská jeviště. A to 4. září 2020 v divadle ABC v režii uměleckého šéfa Městských divadel pražských Michala Dočekala.
Činoherního zpracování se rozsáhlý čtyřdílný román o 550 postavách, VOJNA A MÍR, dočkal na českých jevištích pouze osmkrát. Deváté uvedení v Městských divadlech pražských, mělo původně uzavírat sezonu. Kvůli koronakrizi se ale premiéra přesunula a nyní tak bude naopak novou sezonu MDP slavnostně otevírat.

Základní historický rámec monumentální epopeje o Napoleonově tažení do Ruska tvoří velké bitvy u Slavkova a Borodina, celkově pak dílo pokrývá dobu zhruba patnácti let, ve kterých ruskou realitu výrazně formovaly napoleonské války. „Tolstoj ukázal ve svém díle dokonalý popis zániku jedné epochy a proměnu společenského myšlení, zároveň nám ale jako citlivý pozorovatel dává nahlédnout do nitra svých hrdinů a prožít spolu s nimi silné příběhy lásky, zrady, hledání, nalézání a především jednoho velkého přátelství. Vojna a mír je pro mě obrazem duše a světa mezi Slavkovem a Borodinem“, řekla dramaturgyně inscenace Jana Slouková.
V novém jevištním zpracování se jako energický a racionální Andrej Bolkonskij představí Tomáš Havlínek, mladičkou Natašu Rostovovou hraje nová členka souboru Městských divadel Kateřina Marie Fialová, idealistu Pierra Bezuchova pak loňský držitel Ceny Thálie Viktor Dvořák. V dalších rolích diváci uvidí Zdeňka Piškulu, Danu Batulkovou, Jana Vlasáka, Martina Donutila, Filipa Březinu nebo Sáru Affašovou.
Termíny + vstupenky na ww.mestskadivadlaprazska.cz.
 
| 31.8.2020 11:08:37 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru