Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Kabaret Nahatý Shakespeara online Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kabaret Nahatý Shakespeara onlineAni konec roku 2020 nebude příznivý pro živou kulturu. Olomoucké Divadlo Tramtarie se proto rozhodlo svým divákům nabídnout rozptýlení v době vládních opatření. Od 30. prosince mohou diváci zhlédnout záznam oblíbené komedie Kabaret nahatý Shakespeare ve Full HD kvalitě na www.divadlotramtarie.cz.

Divadlo Tramtarie začalo už v říjnu po znovuuzavření divadel ve spolupráci s olomouckou agenturou George Vision nabízet svým fanouškům online záznamy některých svých inscenací v té nejvyšší kvalitě, aby částečně suplovalo výpadek živých divadelních představení. Diváci tak mohli zhlédnout komedii Láska za koronu, která na venkovních scénách trhala divácké rekordy, nebo nežnou inscenaci na motivy slavného milostného příběhu Madisonské cesty. Třetím takovým online záznamem bude právě Kabaret nahatý Shakespeare, který patří k nejoblíbenějším kusům, které má divadlo na svém repertoáru.

„I přes nelehkou dobu se v Tramtarii snažíme být našim divákům nablízku. Takže když oni nemůžou do divadla, tak musí naše divadlo přijít k nim domů. A jsem moc rád, že se nám podařilo natočit v nejvyšší kvalitě právě Kabaret Nahatý Shakespeare, neboť je to inscenace plná lehkosti, radosti a humoru, tedy věcí, které právě v dnešní době všichni potřebujeme.“ řekl Vladislav Kracík, který je uměleckým šéfem souboru Divadla Tramtarie.
Pět nejslavnějších tragédií v jedné výjimečné divadelní komedii, tak by se dal shrnout kabaret plný improvizace a chytlavých písniček, ve kterém exceluje pět výrazných hereckých osobností. Těšit se můžete na Bořka Jouru, Martina Dědocha, Janu Posníkovou, Dominiku Hrazdílkovou a Václava Stojana. S touto pěticí se pak divák vydává na cestu po zapeklitých “shakespearologických” otázkách, na jejímž konci se dozvídá o Shakespearovi vše, co si přál vědět a bál se na to zeptat.

“Kabaret Nahatý Shakespeare, který vznikl pod režijní taktovkou Jiřího Trnky z Činoherního studia v Ústí nad Labem, je v současné době jednoznačně nejúspěšnějším titulem Divadla Tramtarie. Na svém kontě má téměř 150 repríz a na domovské olomoucké scéně nikdy nebyl nevyprodán. Kromě toho jsme s Nahatým Šhakespearem s úspěchem hostovali v mnohých divadlech po česku a několikrát i v zahraničí, jako například ve švédském Stockholmu nebo na mezinárodním festivalu Fest(in) on the boulevard v rumunské Bukurešti.“ dodal Kracík.

Diváci si mohou záznam pořídit tak, že si zakoupí vstupenku online na www.divadlotramtarie.cz, poté jim přijde email s přihlašovacími údaji k videu. Záznam pak budou moci zhlédnout kdykoliv během následujících 14 dní. Diváci si navíc mohou vybrat výši vstupenky podle toho, zda navíc chtějí i podpořit divadlo.
 
| 28.12.2020 20:12:30 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru