Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
MdB Podcast - rozhlasové pořady z divadla Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
MdB PodcastRozhlasové pořady z Městského divadla Brno nabízejí další jedinečnou možnost k setkání s tvůrci a herci divadla. Prostřednictvím poutavých rozhovorů s vybranými hosty se v nich dozvíte nejrůznější zajímavé detaily a informace o jednotlivých titulech jejich repertoáru. Budou se věnovat inscenacím současným i těm, které se na jevištích objevily v minulosti.

Podcasty jsou pro přehlednost a rychlou orientaci rozděleny do několika tematických kategorií. V sekci Dramatizace se seznámíte s původně nedivadelními tituly, jež byly pro jeviště upraveny, Zlatý fond připomenou dnes již klasická díla hudebního divadla a Původní tvorba představí inscenace, které měly v divadle světovou premiéru. Kromě toho dále připravují také Pohádky předčítané herci divadla a k poslechu zde budou postupně přibývat i části rozhovorů z odvysílaných dílů talk show MdB Klub.
Již nyní v sekci Dramatizace najdete první příspěvek přibližující inscenaci Skleněný pokoj. Díky povídání o vzniku dramatizace románu s jejím autorem Stanislavem Mošou, autorem literární předlohy Simonem Mawerem a divadelním publicistou Lubošem Marečkem se seznámíte s cestou knižního bestselleru, líčícího spletité osudy vily Tugendhat, na jeviště Městského divadla Brno.

První epizoda sekce Zlatý fond je věnována muzikálu West Side Story. Čtvrtstoletí od premiéry kultovní inscenace Městského divadla Brno připomíná začátky dnes už pevně ustálené tradice uvádění broadwayských muzikálů v moravské metropoli. První uvedení novodobého příběhu Romea a Julie z New Yorku se v divadle na Lidické odehrálo přesně 23. února 1996. Jak na něj vzpomínají jeho tvůrci se dozvíte v rozhovoru se Zdeňkem Junákem, Josefem Juráskem, Karlem Mišurcem a Stanislavem Mošou.

V sekci Pohádky na vás čeká Kocour v botách – klasická pohádka o mluvícím kocourovi, který dokázal přechytračit celý pohádkový svět, v podání Jana Mazáka, Tomáše Saghera a Aleše Slaniny zaručeně pobaví děti i dospělé.

A nakonec jsou tu k poslechu připraveny dva rozhovory Jany Musilové, které v talk show MdB Klub vedla s Hanou Holišovou a Robertem Jíchou.
Jako malou ochutnávku do budoucna můžou už teď prozradit, že sekce Dramatizace se v dalších dílech zaměří na mysteriózní thriller Santiniho jazyk či na příběh o hledání lásky Anna Karenina, ve Zlatém fondu se připravuje povídání o muzikálovém hitu Poslední loď a o rockové opeře RENT, Původní tvorba přiblíží muzikálovou pohádku O statečném kováři či fantasy muzikál Ráj a Pohádky nabídnou Zlatovlásku nebo Tři zlaté vlasy děda Vševěda.

MdB Podcast naleznete k poslechu ZDE.
 
| 8.2.2021 19:02:45 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru