Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Cirk La Putyka rozehraje šapitó hravými představeními Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kabaret Dynamit (Foto: Jiří Šeda) Nevázaný nový cirkus, akrobacii, žonglování, humor, radost, barvy, letní náladu... to vše přinese do pražského šapitó Azyl78 soubor Cirk La Putyka, který zde od 20. do 27. července uvede dvě představení - Kaleidoscope finského režiséra Maksima Komara a nové Kabaret Dynamit amerického režiséra Ethana Law, které mělo premiéru letos v červnu. Obě jsou vhodná také pro děti od 5 let, vstupenky jsou k dostání na www.laputyka.cz a www.azyl78.cz.

Inscenace Kaleidoscope, která měla premiéru loni v červnu, vznikala na dálku během ko-ronavirové pandemie, na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér Maksim Komaro přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům. „Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofova-li o nesmrtelnosti brouka,“ uvedl v době premiéry Maksim Komaro. Diváci uvidí šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým ne-bem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Cel-kem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. K vidění v Azylu78 od 20. do 23. července.

Kabaret Dynamit, který měl premiéru letos 12. června, vznikl jako novocirkusová kabaretní koláž současných a tradičních cirkusových výstupů, která je plná radosti z opětovného setkání umělců a diváků. Diváci uvidí členy souboru Cirk La Putyka i výjimečné hosty světových jmen v přátelském souboji mladší a starší cirkusové generace. „Zažijete elektrizující show, ve které smích střídá údiv a slzy úžas. Budete se smát i dojímat, budete chtít tančit a zpívat a nebude se vám chtít domů. Nechte se svést barvami, energií a hravostí,” láká režisér Ethan Law, stálý člen Cirku La Putyka. K vidění v Azylu78 od 24. do 27. července.

Oběma představeními Cirk La Putyka v Azy-lu78 nekončí: hned od 6. do 8. srpna zde uvede reprízy nové novocirkusově-pohybové inscenace Runners a v září pak svůj největší projekt Cesty, který sem byl přesunut po několika letech příprav z prostoru O2 universa.
 
| 19.7.2021 13:07:52 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru