Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zveme ...
 
Jihočeské divadlo jede na premiérové vlně Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Daniela Šišková, Dan Kranich (Plíce)Jihočeské divadlo pokračuje ve své novinkové jízdě. Tento týden představí tři nové inscenace – se svými odloženými premiérami před diváky předstoupí opera, činohra i Malé divadlo.
Così fan tutte / W. A. Mozart
Premiéra 14. 10. v 19:00 v Jihočeském divadle

Víte, co se říká – kdo ve vztahu klade pasti a zahrává si s důvěrou, ten seje vítr… Ale co se jednou zpřetrhá, to se znovu nespojí, i kdyby se sám Mozart snažil o happy end. Lehkou operní komedii Così fan tutte (v překladu Takové jsou všechny) s pohádkovou hudbou rakouského mistra uvádíme s českým libretem Jaromíra Nohavici. Hořkosladkou komickou operu uvidí diváci poprvé už ve čtvrtek. A pro zájemce bude opět připraven lektorský úvod plný tipů a triků, jak si operu užít ještě o kousek víc.

Plíce / Duncan Macmillan
Premiéra 16. 10. v 19:30 Na Půdě

I činohra se tento týden dočká další přeložené premiéry. Po roce rozehrajeme lovestory pro 21. století v režii oblíbeného režijního dua Adam Svozil a Kristýna Jankovcová. Dva se milují, rodina na spadnutí…. Ale co planeta? Novou udržitelnou novinku Plíce musí vidět všichni, kterým není lhostejné, v jakém prostředí budeme za pár let žít. Stačí v dnešní době třídit odpad? A je vůbec ekologické mít děti? Na to budou hledat odpověď Daniela Šišková a Dan Kranich od 16. října Na Půdě.

Jak se směje zubatá / Kasha Jandáčková, David Košťák
Premiéra 16. 10. v 17:00 v Malém divadle

V sobotu představí odloženou novinku Jak se směje zubatá také Malé divadlo. Nahlédněte s námi za oponu, která dělí svět živých od říše zemřelých. Jak se se smrtí může vyrovnat dítě a jak dospělý? A jak se se smrtí vyrovnává sama smrt? Na tyto otázky s nadhledem odpoví hravá inscenace Kashy Jandáčkové a Davida Košťáka o umírání, které je nedílnou součásti našich životů. Pro diváky od 8 let.

www.jihoceskedivadlo.cz
 
| 14.10.2021 13:10:47 Redakce |             | Foto: Alexandr Hudeček |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru