Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Zveme ...
 
Nová autorská inscenace Tupým koncem v DISKU Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tupým koncemV těchto dnech právě vrcholí přípravy premiéry autorské inscenace Tupým koncem studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Za dílem stojí režisérský tandem Marta Hermannová a Matyáš Míka, o výtvarnou složku se postarala Mariana Bouřilová. Premiéru inscenace volně inspirované Dostojevského románem Zločin a trest uvede Divadlo DISK 22. října 2021 v 19:30 hod.

Inscenace pro jedenáct herců aneb pro celý loňský absolventský ročník herectví KALD bakalářského programu nabídne divákům náhled do lidských duší. Vychází sice, jak bylo již zmíněno, z románu Zločin a trest F. M. Dostojevského, ale v tomto případě se jedná mnohem více o inspirační zdroj než o převyprávění klasického díla. Inscenace se rodila samozřejmě na základě znalosti původního textu, ale také z nejrůznějších improvizací a her - velkou měrou tak dílo čerpá z osobností jednotlivých herců. Sleduje cestu Raskolnikova k vraždě, cestu od pouhé myšlenky k realitě vykonaného činu. Každý občas stojíme na hraně a každý máme svoji Alenu Ivanovnu…

Sám Raskolnikov k celé věci uvádí: ,,...z toho všeho tedy jednoznačně vyplývá, že zločiny jsou v naprosté většině případů páchány obyčejnými lidmi, pouhými částmi lidské masy, jejíž skutečným posláním je udržovat svět a rozmnožovat ho co do počtu. Tito pomatení lidé se k opravdovému činu v naprosté většině případů ani neodhodlají, a pokud ano, sama příroda je v průběhu páchání zločinu psychologicky ochromí a způsobí, aby vlastním jednáním sami sebe udali.”

Premiéru inscenace Tupým koncem oddálilo období zavřené kultury, nicméně teď se zdárně blíží do cílové rovinky. Veřejná generálka proběhne 21. října 2021 od 11:00 v Divadle DISK, o den později tamtéž v 19:30 hod proběhne premiéra.
Hrají: Anna Datiashvili, Natálie Havlová, Alžběta Nováková, Angela Nwagbo, Marie Sawa, Martina Znamenáčková, David Bolech, Antonín Brukner, Josef Havelka, Václav Němec, Jáchym Sůra.
Nejbližší reprízy: 24. 10., 1. 11., 10. 11. a 26. 11. 2021. Vstupenky jsou k dostání buď online na www.divadlodisk.cz nebo v pokladně divadla (ve všední dny od 16:00 do 19:30 a o víkendu vždy hodinu před představením).
 
| 19.10.2021 15:10:57 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru