Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Novinky...
 
Dramox první divadelní streamovací služba Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Dramox  Nemuset řešit, jestli je kultura příliš daleko. Nebo si v klidu a kdykoliv pustit inscenaci - novinku i klasiku, která se pár let nehraje. To vše od nabízí první česká streamovací di-vadelní platforma Dramox. Jejím cílem je dlouhodobě podporovat divadelní tvorbu a rozšířit komunitu lidí, která divadlem žije. Zakladateli Dramoxu jsou Martin Zavadil, Radim Horák a Martin Hájek - internetový podnika-tel.

V největší knihovně divadelních záznamů bude možné zhlédnout představení například Dej-vického divadla, Klicperova divadla, Divadla J. K. Tyla nebo Divadla Husa na provázku a mnoha dalších z celého Česka. Chybět nebudou ani experimentální kousky, diváci se také můžou dostat k představení, které je běžně zcela vyprodané. „Chceme dostat divadlo blíž lidem a umožnit jim trávit s ním víc času, než mohli doposud,” vysvětluje jeden ze zakla-datelů služby Martin Zavadil. „Věřím tomu, že Dramox přitáhne víc lidí k divadlu. Stejně jako předtím přitáhly obdobné služby víc lidí k filmům nebo poslechu hudby,” dodá-vá.
Podle Martina Hájka má každé živé představení jen omezené publikum, které může oslovit. Dramox jej ale rozšiřuje o potenciálně všechny diváky v celém Česku. „Vznik plat-formy jsem inicioval s cílem umocnit kulturní zásah divadla a pomoci mu zaujmout větší roli ve volném čase jeho příznivců. Nad projektem typu Dramox jsem přemýšlel několik měsíců a říkal jsem si, proč u nás něco takového neexistuje. Že služba, která nabídne představení online, chy-bí, jsem ještě více vnímal v době prvního lockdownu. A proto jsem kontaktoval Martina Zava-dila s nabídkou, zda by měl chuť Dramox rozjet. Ten souhlasil, přibral do týmu Radima Horá-ka a po 5 měsících je Dramox na světě,” přibližuje začátky služby Há-jek.

Většina předplatného Dramoxu půjde zpátky divadlům, spoluzakladatel Ra-dim Horák tento krok vidí jako zásadní v celém projektu: „Podpoříme tak tvůrce, herce a divadla v jejich fungování zejména v době, která kultuře zrovna nepřeje. Tvůrcům se navíc rozšíří publikum, které jejich tvorbu zažije. Dramox může fungovat jako taková ochutnávka a na další představení už se vydáte přímo do hlediště, až to bude možné.” Služba navíc po-může divadlům se stažením jakýchkoliv nelegálních kopií záznamů jejich představe-ní.
Dramox je první česká služba, která poskytuje sledování záznamů divadelních před-stavení online. Aktuálně spolupracuje se 30 divadly z celé České republiky. Služba funguje na principu předplatného ve dvou variantách. Měsíčně stojí 299 Kč, v případě ročního předplat-ného 2 990 Kč. Většinu těchto částek předá Dramox divadlům, tvůrcům a hercům. Přes Dra-mox lze také divadla podpořit nad rámec standardního předplatného. V takovém případě předá portál celou věnovanou částku.

Vyzkoušet můžete zdarma na www.dramox.cz
 
| 26.10.2020 16:10:13 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru