Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Rozhovory
 
Anna Fialová: Každá věc má pro mě kouzlo Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Anna FialováAnnu Fialovou většina fanoušků patrně zná z první řady televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas, nebo ze seriálu První republika. Herečka ovšem dokazuje svou všestrannost a přitahuje k sobě pozornost i na divadelních prknech. Nejnověji v Letních shakespearovských hrách na Pražském hradě. Hraje Helenu v hořké komedii Dobrý konec všechno spraví v režii J. A. Pitínského.

 • Měla jste nějakou předchozí zkušenost s hraním v plenéru?
  Hrála jsem venku jen dvakrát. Byla to jednorázová vystoupení, kdy počasí vycházelo. Tady bohužel sprchlo při premiéře, ale zdá se, že jsme si to tak vybrali – od té doby je to zatím super. A je to tady hrozně krásné. Po celou dobu vlastně hrajeme při zapadajícím slunci. My sami to nevidíme, ale vidí to diváci. A myslím, že při hezkém počasí je to příjemné.
 • Byla jsem při premiéře překvapená, jak jste zvládli hrát ve vytrvalém dešti…
  Nám nic jiného nezbývá (smích). Dokud představení nezruší vedení, tak my musíme hrát!
 • Tahle Shakespearova hra je hodně zvláštní, a mně se líbilo, s jakou hravostí jste ji pojali. Jak se Vám spolupracovalo s panem režisérem Pitínským?
  Hrozně dobře. Všichni, komu jsem říkala, že mi přišla tahle nabídka, mě povzbuzovali: Běž okamžitě do toho. To musíš poznat, to musíš zažít. A měli pravdu – moc mě to bavilo hrozně.
 • Na tiskovce před premiérou se o postavě Heleny nemluvilo moc hezky. Padla slova jako hysterická, divná…Jaká je Helena z vašeho pohledu?
  Než jsme se s ní sžila, tak mi připadala hodně zvláštní, a opravdu hysterická. Ale ona taková byla jen na začátku, když jí Bertram odjíždí. Ale postupně se z té urputné holky začne stávat rozumná žena, která problémy začne řešit prakticky: Tak jo, když mi dal tak absurdní úkol, co co jiného mám dělat, než se pokusit ho splnit… A podaří se jí to. Na mě působí jako holka, která ví, co chce, a jde si za tím dost tvrdě. Což se někdy může zdát na pováženou, když jde o to získat si srdce někoho jiného. Ale když člověk věří, povede se mu to. Škoda to nezkusit.
 • Máte zkušenosti nejen z divadla, ale také z filmu a televize. Je pro vás větší výzvou divadlo nebo film?
  Já to nemám vůbec rozlišené. Pro mě jsou to úplně odlišné věci, a mám je ráda všechny stejně. Ať už je to divadlo, muzikál, seriál nebo film. Základ je, že mě musí bavit ta věc jako taková, nebo lidi, kteří na tom pracují, nebo ten příběh… Ale vlastně neupřednostňuju ani jedno z toho, protože každá věc má pro mě svoje kouzlo, a baví mě.
 • Už vám někdo říkal, že hlasem i projevem připomínáte Janu Preissovou?
  Ne. Ale jsem strašně ráda, když to říkáte. Osobně ji neznám, ale mám ji ráda z filmů.
 • Co vás čeká po prázdninách?
  Dnes jsme začali zkoušet Sherlocka Holmese v Karlínském divadle, tak mám práci na dva měsíce… A pak chci připravit vlastní CD. V hlavě už si to připravuju dlouho, ale je náročné se zkoordinovat s lidmi, kteří mi v tom pomáhají, jdou do toho se mnou.
 • Máte kapelu?
  To nemám. Ale ke spolupráci jsem oslovila Romana Holého, a on se toho ujal. A už společně něco tvoříme. Mám z toho radost.
 • Znamená to snad, že míříte od divadla k muzice?
  To ani ne, ale chci si vyzkoušet více věcí. Hrozně bych chtěla zažít pocit koncertování. Tak jsem si vymyslela pár blbin, které bych chtěla zrealizovat.
 • Jaká to bude muzika?
  Já poslouchám různé žánry, líbí se mi leccos. Nemohu jednoznačně říct, že bych tam chtěla jenom funky nebo jen klasiku, ale chci obsáhnout a vyzkoušet si víc žánrů. Většinou to asi bude funky, ale nebude chybět třeba country písnička. Taková směs…
  Tak ať se daří!

  www.shakespeare.cz
 •  
  | 23.7.2018 09:07:20 JaSop |             | Foto: archiv divadla |
   
   
   
  Časopis /
  aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
   
  V rubrice ... /
   
  Divadlo žije! 
   
  Z jiných oblastí ... /
  Hudba
  Literatura/ Um?ní
   
  Scena.cz - 1.kulturní portál  
  /
  Jak    číst příspěvky
     se registrovat
     soutěžit
     hledat
   
   
   
  Mapa serveru