Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Divadelní areál Bouda Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Rozhovory
 
Tereza Groszmannová: No, někdy je to o fous… Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tereza GroszmannováNávrat stand-upu do Národního divadla Brno Terezy Groszmannové s názvem ##T#€£#%#. Text pro ni přímo napsal a s důvěrou v její komediantský temperament nazkoušel Martin Čičvák. Jak už málo srozumitelný titul napovídá, mělo se jednat o představení neprodejné. Tereza jen na tento večer potřebovala neprůstřelné alibi. Když už ale lidé přišli, rozhodla se je pro svůj smělý plán na hraně zákona získat a udělat z nich spolupachatele světového dobra. A naučit je střílet. A střílet si nekorektně ze všeho, co si to právě zaslouží.
Premiéra inscenace se bude konat 21. června 2019 od 19:00 h v divadle Reduta. Veřejná generálka ještě tentýž den od 11:30 h a jediná repríza v sezoně o den později 22. června 2019.

 • Martin Čičvák pro Tebe napsal stand-up. Můžeš naznačit nakolik je postava Terezy Groszmannové podobná té reálné?
  Jak kdy, jak v čem. Tak třeba v počtu dětí a manželů to sedí.
 • Jak vlastně probíhala spolupráce s autorem tohoto netypického textu?
  Naprosto typicky. Přišel, vysvětlil, podíval se a šel.
 • Žena se zbraní v jedné ruce a s novorozenětem ve druhé je jedna z podob, kterou na sebe během stand-upu bereš. Co to značí? Zostřenou ochranu rodinného krbu, nebo expresivní feministický postoj? Je to představení „vhodné pro ženy“?
  Jako žena bych řekla, že je to vhodné pro ženy. A jako muž říkám, že chlapy nezklamu. A exprese bude. A postoj taky - k čemukoliv.
 • Součástí hry jsou svatební šaty. Vedeš tam o nich kratší monolog. Pro mnoho žen je to až kultovní oděv, spojený se zásadní proměnou jejich života, leckdy však poněkud idealizovanou. Co ty a svatební šaty? Vyvolává to v tobě nějaké konkrétní emoce?
  No jéje... Vždycky, když jsem doma sama, tak vytáhnu staré záclony a omotám se a jsem v bílém. Ale nikomu to neříkám, protože by se mi lidi smáli. A změna to je, to ano. Svatba mi vždycky tak nějak změnila život.
 • Ve stand-upu se bude střílet a to zejména ve smyslu střílet si z někoho. Jeho humor je tzv. nekorektní, což může být v dnešní době docela osvobozující, nebo ne? Jak se ti žije v této hyperkorektní době?
  No, někdy je to o fous…
 • Proč jsi kývla na účinkování ve stand-upu?
  Viděla jsem, jak teď nedávno přistála v Benátkách ta obří výletní loď a uvědomila jsem si, jak se ty ubohé Benátky můžou bránit? Jsem jako to město… taky chci křičet, proto ten stand-up. Brno in Oil.
  Začala jsem dělat stand-up, když jsem viděla Madonnu jít na ples v Metropolitní opeře v sice obří róbě, ale celé maskáčové róbě. A když se jí ptali: „Proč maskáčová róba, Madonno?“ řekla: „No, přece móda a válka ten paradox!“

  www.ndbrno.cz.
 •  
  | 10.6.2019 23:06:44 Redakce |             | Foto: Jan Vrba |
   
   
   
  Časopis /
  aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
   
  V rubrice ... /
  Aktuální články
   
  Přáníčka.net 
   
  Z jiných oblastí ... /
  Hudba
  Literatura/ Um?ní
   
  Scena.cz - 1.kulturní portál  
  /
  Jak    číst příspěvky
     se registrovat
     soutěžit
     hledat
   
   
   
  Mapa serveru