Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Ze zlaté kapličky
 
Dialog s kandidáty na post uměleckého ředitele Činohry ND Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Národní divadloNárodní divadlo oslovilo pět výrazných divadelních osobností, aby vypracovaly strategii rozvoje souboru Činohry ND pro léta 2022 - 2028. Jedná se o ředitelku divadla X10, dramaturgyni Lenku Havlíkovou, režiséra, scénografa a pedagoga Mariána Amslera, uměleckého šéfa Komorní scény Aréna v Ostravě Ivana Krejčího a režijní duo SKUTR (Lukáš Kukučka a Martin Trpišovský).

Stalo se tak na základě předchozích jednání o podmínkách dobré spolupráce a na základě doporučení odborných poradců, kterými jsou umělecká šéfka Divadla Na zábradlí Dora Viceníková, emeritní ředitelka Dejvického divadla, výkonná ředitelka Asociace profesionálních divadel Eva Kejkrtová Měřičková, prorektor AMU prof. Jan Hančil, kteří jsou také zároveň členy Garanční rady Národního divadla (poradního orgánu ministra kultury), ředitel Národního divadla v Brně Martin Glaser a herec David Prachař, který byl nominován uměleckým souborem.
Následující dialog vyvrcholí v polovině listopadu debatou nad zpracovanými strategiemi, doporučením odborníků a finálním rozhodnutím generálního ředitele ND prof. MgA. Jana Buriana. "Jsme rádi, že zájem o spolupráci s Činohrou ND mají různorodé osobnosti s nezpochybnitelnými uměleckými výsledky, manažerskými zkušenostmi i vynikajícím renomé," uvedl Burian.
 
| 7.10.2021 11:10:25 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru