Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Festival 13+ skončil Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Plakát festivalu 13+ (Autor: Michael Vácha)V neděli 14. ledna skončil v pražském Divadle v Dlouhé 9. ročník nesoutěžní divadelní přehlídky nejen pro teenagery Festival 13+. Program nabídl osm představení, která vidělo 2 429 převážně mladých diváků, návštěvnost dosáhla úžasných 97% a i ohlasy přímo v divadle byly výborné. Celou přehlídku průběžně reflektovali a všechna uvedená představení fundovaně recenzovali studenti Divadelní vědy na svém blogu Divědové na blogu.

Většinu programu tvořila v Praze poprvé uvedená představení mimopražských divadel, zahájení a závěr patřily hostitelskému divadlu, které uvedlo premiéru komorní inscenace Ghost Protocol v režii Lindy Duškové a nové hudební retro Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ v režii Miroslava Hanuše. Vedle této britské verze nelehkého dospívání se v programu festivalu objevila i neméně známá varianta americká - Mládí v hajzlu v podání Divadla Petra Bezruče z Ostravy. Následovaly dvě různorodé autorské adaptace klasických textů - Gazdina roba Gabriely Preissové v úpravě a režii Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka (Divadlo Alfa, Plzeň) a Hrubínovu Romance pro křídlovku v režii Miroslava Hanuše (Městské divadlo Kladno), kterou doplnila velmi zajímavá a přínosná beseda s diváky po představení. Páteční a sobotní večer pak naplnily dva dosti bizarní a nekorektní autorské tituly - Atomová kočička Tomáše Dianišky (Divadlo F. X. Šaldy, Liberec) a loutkový komiks v podání čerstvých absolventů DAMU Goon: Krvavá pomsta!
Všechny letošní festivalové tituly vycházely z původních autorských textů, dramatizací či úprav a mladé publikum tak seznámily se současnou inscenační praxí i s možnostmi různorodých dramatických, prozaických i poetických textů.
Autorem plakátu a dalších výtvarných prvků byl Michael Vácha, jehož kreslené vtipy se objevovaly na Facebooku Divadla v Dlouhé po celou dobu konání festivalu.
 
| 15.1.2018 16:01:13 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru