Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Prague Fringe 2018 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Hamlet (An Experience)Už po sedmnácté se představí ve dnech 25. května- 2. června 2018 na pražské Malé Straně to nejzajímavější ze světové alternativní zábavy – od činohry, přes nonverbální a pohybové divadlo, kabarety až po koncerty. To, za co byste například v Edinburghu utratili velké sumy peněz, můžete v Praze zhlédnout na Prague Fringe za velmi přátelské ceny a navíc si procvičit angličtinu a setkat se převážně mladými umělci z celého světa.

Za léta své existence – především díky zakladateli festivalu Steve Govovi – získal pražský fringe festival ve světě značnou prestiž, a tak na přelomu května a června každoročně míří sousta převážně mladých umělců z celého světa. Někteří z umělců se vrací do Prahy i několikrát. Festival se v průběhu let značně rozšířil, takže letos budou moci diváci od nás i ze zahraničí zhlédnout 246 představení 55 produkcí uskutečněných na 9 scénách na Malé Straně (A Studio Rubín , Café Club Míšeňská , Divadlo Inspirace, Divadlo Kampa, Golden Key, La Loca Music Bar & Lounge, dva prostory v Malostranské besedě, Museum of Alchemists). . Už tradičně se na počátku festivalu představí Fringe Sunday 27. května od 14:30 v La Loca Music Bar & Lounge, kde účastníci a diváci budou moci zhlédnout zdarma ukázky z různých show. Program ale bude probíhat v jednotlivých místech už od 25.května, a vzhledem k délce představení a blízkosti jednotlivých míst mohou diváci denně zhlédnout i několik představení (v tomto případě je dobré pořídit si festival pass). Mezi zajímavé tipy patří například hra Games, životní příběh židovské šermířky, která se rozhodne vyhrát Olympijské hry v Berlíně. Napsal ji Henry Naylor, jehož dílo mohou diváci Fringe vidět letos v Praze už potřetí. V Praze se představí taky vítěz několika cen z fringe festivalů v Edinburghu, Perthu a Adelhaide Trygve Wakenshaw, který představní svou show Clown in Progress. One -woman show Hamlet (An Experience) přiveze Emily Carding, která získala ocenění na Prague Fringe v roce 2015. To je jen pár tipů z velmi rozmanité nabídky titulů.

Festivalový formát Fringe vznikl roku 1947 ve Skotsku, když malá skupina studentů reagovala na to, že byli odmítnuti mezinárodním divadelním festivalem v Edinburghu. Rozhodli se hrát v malých undergroundových divadlech. Novináři to tehdy označili za „fringe”, za akce, které se děly na okraji toho velkého festivalu,” objasňuje historii tohoto typu festivalu zakladatel a zároveň ředitel pražského Fringe Steve Gove. Dodejme, že hnutí Fringe se rok od roku rozrůstá a šíří po celém světě, Od roku 2002 se své verze dočkala i Praha a festival se stal součástí portfolia jarní kulturní nabídky našeho hlavního města.
 
| 22.5.2018 00:05:59 JaSop |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru