Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
PidiFEST 2017 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jak důležité je mít Filipa (Zdroj: Pidivadlo)V květnu tohoto roku se v Pidivadle v Praze 7 na Letné koná již šestý ročník studentského divadelního festivalu PidiFEST 2017. Divadelní přehlídka studentů herectví letos opět nabídne 4 dny plné divadla, koncertů a workshopů. Pozvání organizátorů – studentů Vyšší odborné školy herecké - letos přijaly i zahraniční soubory. Mimořádně se v Praze představí i jedinečný loutkářský soubor z Arménie.
Festival PidiFEST 2017 otevře inscenace Jak důležité je mít Filipa v podání studentů 3. ročníku Vyšší odborné školy herecké. Inscenaci Oskara Wilda s nimi režijně připravil Karel Kříž, hereckou práci vedla Jaromíra Mílová.

Dalšími soubory, které se tradičně na festivalu představují, budou soubory divadelních škol z Nitry a ze Zlína. Zlín se představí dvěma inscenacemi – kabaretem Ochutnej Zlín a inscenací V. Zaplatílkové – Hutařové Věcičky. Nitra přiveze do Prahy divadelní inscenaci Arnošta Goldflama Dámská šatna. Nově se letos na festivalu objeví Herecká škola při Slezském divadle v Katowicích, která se stala partnerskou školou Vyšší odborné školy herecké. Studenti z Katowic se v Praze představí s inscenací VQRV, která je výpovědí generace narozené v 90. letech 20. století. Bohatý program pak doplní inscenace studentů z Budapešti Hiding Men.
Sobotní odpoledne bude tradičně věnováno pohádkám, tentokráte speciálně těm od Hanse Christiana Andersena. Vyšší odborná škola herecká se představí se Sněhovou královnou. Nově přijali pozvání na festival hosté z Arménského státního loutkového divadla, kteří přivezou pohádku O Malence. Návštěvníci se nemusí bát jazykové bariéry, pohádka je připravena jako stínohra.
Festival je výsledkem práce studentů a představuje zejména práci hereckých škol v Evropě.
Šestý ročník festivalu se koná od 11. do 14. května 2017 v Pidivadle. Více informací a podrobný program naleznete na www.pidivadlo.cz. Grafiku festivalu vytvořil student Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze z ateliéru Tvorby písma a typografie Jakub Spurný.
 
| 2.5.2017 18:05:00 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru