Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Olomoucké shakespearovské léto Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Po stopách něžného mužeUž potřetí zahraje v létě olomoucké Divadlo Tramtarie open-air. Oblíbený festival Olomoucké shakespearovské léto proběhne od 3. do 8. srpna 2018 v krásném prostředí Parkánu bývalého jezuitského konviktu na Univerzitní ulici. Tramtarie na festivalu uvede hned 4 své inscenace, komedii Po stopách něžného muže, Kabaret nahatý Shakespeare, stand-up Herci Na ležáka a černou komedii Divoké historky.
Open-air divadelní festival Olomoucké shakespearovské léto 2018 navazuje na předchozí dva úspěšné ročníky festivalu, které sklidily obrovský divácký ohlas. V letošním roce bude festival delší, bude trvat 6 dnů a divákům nabídne kromě osvědčených letních hitů i další novinky.

Novinkou v programu bude letní komedie Divadla Tramtarie Po stopách něžného muže, kdy se parkán Uměleckého centra promění v plovárnu a diváci zhlédnou komedii o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána, v režii uměleckého šéfa divadla Vladislava Kracíka. Komedie bude uvedena v pátek 3. a sobotu 4. srpna 2018 vždy od 19 hodin.
Festival, stejně jako každý rok, nabídne také veleúspěšný Kabaret nahatý Shakespeare, který je základním kamenem festivalu. Kabaret má za sebou přes 100 repríz a je stále divácky vyhledávanou komedií. V hlavní roli se představí talentovaný herec Bořek Joura, který je známý ze seriálu České televize První republika, kde ztvárňuje roli detektiva Vojty Toufara. Dále hrají Martin Dědoch, Jana Posníková, Dominika Hrazdílková a Václav Stojan. Shakespeare se hraje v neděli 5. a pondělí 6. srpna 2018 v 19 hodin.
Dalším bodem programu bude taktéž divácky oblíbený večer plný originálních stand-up výstupů Herci Na ležáka, který Divadlo Tramtarie pravidelně pořádá ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc. Každý díl Herců Na ležáka je nový, neotřelý a srší ostrým vtipem. Ze stáje Divadla Tramtarie pravidelně vystupuje oblíbené duo Dukulele ve složení Jana Posníková a Tereza Toth Čápová, pravidelným hostem je pak věhlasný kouzelník Karel Pomahač. Z Moravského divadla diváky nešetří matadoři Roman Vencl a Jan Ťoupalík se svými hosty z činohry MDO. Hercům Na ležáka je věnováno úterý 7. srpna 2018 od 19 hodin, večerem provází Marek Zahradníček.

Závěr festivalu patří novince, absurdní komedii Divoké historky v režii prestižního režiséra Filipa Nuckollse. Na festivalu se představí ve středu 8. srpna 2018 ve 20 hodin. Diváky čeká šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně rupnou nervy. Desítky nadávek, stovky pěstních úderů, hektolitry krve, sem tam nějaká mrtvola a… hromada chytrého černého humoru.
Program festivalu bude letos poprvé rozšířen o produkci pro rodiny s dětmi. Ty se mohou těšit na nejnovější pohádku Princ Bajaja a na legendární pohádku O pračlovíčkovi, která má za 7 let uvádění za sebou přes 450 repríz a je stále jednou z nejoblíbenějších pohádek Divadla Tramtarie. Má za sebou evropské turné po Belgii, Lucembursku a Německu, letos bavila děti i ve švédském Stockholmu. Získala cenu diváků na prestižním festivalu divadel pro děti Dítě v Dlouhé, který pořádá Divadlo v Dlouhé Praha. Odpolednímu programu pro děti je vyhrazena sobota 4. srpna a pondělí 6. srpna 2018 od 16 hodin. Vstup je zdarma.

www.divadlotramtarie.cz.
 
| 30.7.2018 12:07:47 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru