Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
LSS rozesměje Večer tříkrálový Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Milan Šteindler, Nela Boudová a Josef CardaRozpustilá milostná komedie a oblíbení čeští herci jako Milan Šteindler, Václav Kopta, Martin Pechlát, Josef Carda nebo
Nela Boudová. Od 9. do 21. srpna 2018 bude malebné prostředí Královské zahrady Pražského hradu patřit představení VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE.
Večer tříkrálový je jednou z nejoblíbenějších shakespearovských komedií. Je to hra plná lásky, kde silný milostný příběh lemuje hudba a moře. A také představení, které se přímo hemží blázny.

V roli jednoho z nich, Tobiáše Říhala, exceluje Milan Šteindler. „Nelze pominout, že je Tobiáš alkoholik. Pro mě je to nesmírná výhoda, protože jsem se na tuto roli už od mládí pečlivě připravoval. A vytvořil si v tomto oboru bohatou praxi. Mimo jiné i díky mým rodičům, kteří se domnívali, že jsem chudokrevný, a nutili mne pít železitá vína, kterážto jsem užíval s velkou chutí. Kromě alkoholu ale ke kladům Tobiáše Říhala patří i umění užívat života. On činí všechno – pije, jí i huláká – s dobrou myslí,” říká s nadhledem zakladatel legendárního divadla Sklep.
Kromě skvělých hereckých výkonů a humoru zaujme VEČER TŘÍKRÁLOVÝ vizuálně silnou podívanou s přesahem do současnosti. Život renesanční smetánky se v mnohém podobá současné zlaté mládeži, slavná milostná zápletka ovšem samozřejmě zůstává – Orsino je zamilovaný do krásky Olivie a mezi nimi poletuje Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny touhy.

Letní shakespearovské slavnosti se konají v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. V Praze se odehrají na dvou scénách. V Královské zahradě Pražského hradu před Míčovnou a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.
Vstupenky na pražská představení je možné zakoupit na www.shakespeare.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají ve 20:30 hod.
 
| 30.7.2018 09:07:44 Redakce |             | Foto: Viktor Kronbauer |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru