Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Jsme v pohodě  (ND) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Studenti po deváté v Celetné Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
To i onoStudentská umělecká skupina OLDstars z pražských Vršovic letos již po deváté pořádá tradiční Festival studentských divadel v Celetné. Jako každý rok proběhne divadelní maraton ve dnech podzimních prázdnin, letos však poněkud netradičně od neděle do úterý,
tedy 27. – 29. října 2019. Všechny tři dny se ponesou v duchu ozvěn lásky, totiž toho, co diváci nestihli zhlédnout na letním benefičním festivalu OLDstars on the ROUD v Roudnici nad Labem, jenž letos nesl podtitul „Láska neexistuje“.
Něco končí, něco jiného zase začíná… Několik inscenací se na festivalu dočká derniéry, některé však budou čerstvými příspěvky do bohatého repertoáru skupiny. Diváci, kteří na letním festivalu v Roudnici nestihli vidět inscenace To i ono (Daniel Maclvor) v podání nastávajících studentů DAMU a JAMU, psychologické drama Eugena O’Neilla Cesta dlouhým dnem do noci nebo scénické čtení novely Jaroslava Rudiše Český ráj, který byl nazkoušen pro šestašedesátý ročník prestižního literárního festivalu Šrámkova Sobotka, tak budou mít poslední možnost tato představení navštívit.

Novinkou bude monodrama Stefana Massiniho Věřím a nenávidím v hlavní a jediné roli s absolventkou francouzských divadelních škol Klárou Cibulovou pod režijním vedením Ondřeje Kulhavého. Hra bude letos v září uvedena v bytovém divadle v Košické v české premiéře.
Na prestižní adrese v centru Prahy budou moci diváci zhlédnout i výsledky studentské inscenační praxe z minulého semestru, například krátkou hru Štika k obědu z pera Wolfganga Kohlhaase a Rity Zimmerové, divadelní adaptaci filmu Paola Genovese Naprostí cizinci a Elevátor, příběh dvou teenagerů napsaný Gabrielem Pintileiem na základě skutečné události. OLDstars však na festivalu přivítají i několik hostů; mladé divadelníky z DDM Prahy 10, Divadelní spolek JAK, působící při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, litoměřické soubory Vanabí a Mladivadlo. Ani letos pak v Celetné nebude chybět Divadelní ateliér Ulita z DDM Prahy 3. Posledním hostem festivalu bude divadelní soubor Zpátečníci.

Festival studentských divadel v Celetné 2019 byl podpořen grantem městské části Praha 1. Mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i-divadlo.cz a Scena.cz. Mediálním partnerem Festivalu studentských divadel v Celetné je Rádio Kiss.
OLDstars sdružují přes sto studentů pražských středních a vysokých, převážně uměleckých, škol. Za sedmnáct let své existence má skupina na kontě přes dvě stě inscenací. Na rozmanitém repertoáru udržuje díla jak klasických, tak současných českých i světových dramatiků. OLDstars rovněž vedou dětské studio pro mladé talenty a každoroční přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na vysoké umělecké školy. Pravidelně se účastní divadelních přehlídek, jako je například turnovský Modrý kocour, i mezinárodní Noci divadel a pořádají umělecké festivaly. V rámci své pražské aktivity provozují dva prostory, vršovický sklep HarOLD v Charkovské ulici a bytové divadlo H2/O v nedaleké Košické.
Vstupenky na devátý ročník Festivalu studentských divadel v Celetné jsou dostupné v pokladně Divadla v Celetné nebo na webových stránkách www.divadlovceletne.cz.

www.oldstars.cz
 
| 30.9.2019 17:09:36 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru