Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LSS 2020 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Letní teatrologické sympozium a Divadelní festival Mikulov Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Pohled na Mikulov (Zdroj: www.Divadlo.cz)Kabinet pro studium českého divadla Institutu umění – Divadelního ústavu ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově pořádá 1. srpna 2020 na zámku Mikulov první ročník Letního teatrologického sympozia, které se stane součástí Divadelního festivalu Mikulov – Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera.

Ideou sympozia je popularizační formou přiblížit badatelské zajímavosti či zvláštnosti z aktuálních teatrologických či muzikologických výzkumů. Současně chce být místem setkávání odborné, umělecké, ale i laické veřejnosti. V dalších letech je plánované rozšíření sympozia do více dní a přizvání badatelů i ze zahraniční. Program zde. Vstup volný.
Divadelní festival Mikulov –⁠ Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera vznikl v roce 2013. Jeho cílem je připomínat bohatou divadelní historii města, které v 17. století patřilo k důležitým středoevropským divadelním centrům s rozkvetlou zámeckou a díky piaristům i školskou divadelní kulturou. Festival je věnován místnímu rodákovi a jedné z významných postav evropského barokního divadla Johannu Georgu Gettnerovi (? – 1696), který se proslavil jako principál, dramatik a herec Eggenberských dvorních komediantů, působících mezi lety 1676 až 1691 ve službách knížete Johanna Christiana Eggenberga na zámku v Českém Krumlově. Letošní ročník festivalu proběhne ve dnech 30. 7. – 1. 8. 2020.
 
| 17.7.2020 11:07:34 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru