Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Mime Fest 2020 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Rajče a okurka: V lednici (Divadelní klub Theatre Club)9. ročník tradičního festivalu pantomimy, který se uskuteční od 16. - 19. září 2020, bude zaměřený na českou a slovenskou uměleckou tvorbu. Omezení cestování, které postihlo prakticky celý svět, postavilo organizátory před náročný úkol, který ovšem vzali jako výzvu a udělali vše pro to, aby letošní Mime Fest neztratil nic ze své pověsti a vysoké úrovně. Česko-slovenská edice nabídne jak klasickou pantomimu, tak fyzické divadlo i loutková, žonglérská nebo novocirkusová představení. I letos mají účastníci na výběr hned z několika workshopů.

Návštěvníci Mime Festu 2020 budou mít jedinečnou příležitost vidět nejlepší tvůrce nonverbálního divadla u nás. Lenka Vagnerová, přední osobnost tanečního divadla v Česku, uvede své nové představení Panoptikum. Kruté a nelidské prostředí kdysi populárních obludárií ztvárněné jako mystická dekadentní, velmi vizuálně kompaktní freak show.
Na Mime Festu se představí dvě nejvýraznější novocirkusové skupiny v Česku – Losers Cirque Company a Cirk La Putyka. Loseři přivezou novinku Mimjové, ve které ztvární jednu z hlavních rolí Vanda Hybnerová. Dobrodružný příběh pro celou rodinu inspirující se oblíbenými animovanými filmy s poetikou asijských bojových umění. Putyka uvede taktéž nejnovější představení Kaleidoscope – pestrou mozaiku šílených skoků na teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii i lety na trampolíně, kde se ostřílení putykáři mísí s mladou cirkusovou krví.
V programu Mime Festu najdou diváci hned několik one man show. Pavol Seriš nabídne bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Klaun Vojta Švejda se promění v Iluzionistu, který přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo, od opery přes western a balet až k hororu. A žonglér Filip Zahradnický se zaměří na téma přitažlivosti a pomíjivosti bohatství ve všech jeho podobách a významech.
Nebudou chybět ani představení pro mateřinky a základní školy. Pobaví je slovenské Divadlo Odivo s hravým loutkovým představením Divočiny a také biologicko-experimentální groteska Rajče a okurka.
9. ročník Mime Festu nabízí zájemcům také tři workshopy vedené těmi nejlepšími ve svých oborech. Přední český mim a dramaturg festivalu Radim Vizváry zve na lekce pantomimického herectví, Filip Hajduk je zasvětí do tajů fyzické komedie a akrobati z Losers Cirque Company nabídnou základy nového cirkusu.
Program Mime Festu 2020 na www.mimefest.cz.
 
| 10.8.2020 09:08:17 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru