Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Marika Gombitová si notuje s Martinem Chodúrem Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
M. Gombitová s M. Chodúrem a jeho manažerem J. AdamemNejslavnější slovenská zpěvačka všech dob Marika Gombitová míří do Prahy. Již tuto sobotu 2. prosince 2017 jí čeká v pražské Tipsport aréně její letošní jediný koncert s názvem Sen Mariky Gombitové. Setká se na něm i se svým oblíbeným zpěvákem Martinem Chodúrem. A aby byla v kondici, každý den dopoledne cvičí doma a odpoledne nezanedbává ani zkoušky se svou skupinou.

Zpěvák Martin Chodúr již zazpíval minulý rok na Maričině narozeninovém koncertě. „Martin má mimořádný hlas – baryton – a navíc je to nesmírně empatický mladý muž, jsem ráda, že se opět setkáme,“ usmívá se Marika Gombitová.
A co o Marice říká Martin Chodúr? „Písničky Mariky Gombitové jsem poslouchal už v dětství, protože můj táta byl jejím fanouškem a sbíral její LP desky. Osobně jsem Mariku poznal až loni na jejím říjnovém Narozeninovém koncertě v Bratislavě, na kterém byla pokřtěna kniha Miroslava Graclíka Úlomky vzpomínek. Z ní jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí z jejího nelehkého života. Obdivuji ji pro její odhodlání neustále bojovat s nepřízní osudu. Nejen v tomto ohledu patří k jednomu z mých uměleckých a lidských vzorů. Na Narozeninovém koncertě jsem s úspěchem uvedl méně známou píseň z jejího repertoáru Ave Maria, kterou pro ni napsali Gabriel Dušík a Kamil Peteraj. Vyšla v roce 1989 na singlu a jde o jednu z Maričiných posledních písní nazpívanou pro gramofonovou firmu Opus. Pro Vánoční koncert Sen Mariky Gombitové, na kterém zazní jen písně, které si Marika sama napsala, zase zazpívám píseň Prosba. Jednu z nejosobitějších v jejím repertoáru. Pochází z roku 2000, krásný text k ní napsal Kamil Peteraj a patří podle mého názoru k těm písním, které zůstaly oproti předcházejícím Maričiným hitům neprávem opominuté. A protože k Vánocům patří neodmyslitelně i překvapení, tak na jednom se podílím, a věřím, že potěší nejen samotnou Mariku, ale i publikum 2. prosince v pražské Tipsport Areně,“ řekl Martin Chodúr.
Ještě než přijede Marika do Prahy, zkouší na koncert v Bratislavě se svou skupinou, která jí bude v sobotu večer v Tipsport aréně doprovázet. Každý den dopoledne zase cvičí, aby byla v dobré kondici. „Snažím se pravidelně cvičit, pro mě je to nezbytnost, protože si tak nahrazuji normální pohyb.“ A samozřejmě, že se i zdravě stravuje. „Musím jíst zdravě a především střídmě, protože vzhledem k mé situaci je potřeba si váhu hlídat. Dodržuji dělenou stravu. Mám ráda kuřecí steaky se zeleninou. Čas od času si ale dám i nějakou sladkost, neodolám třeba marcipánu,“ dodala se smíchem Marika Gombitová.
 
| 28.11.2017 17:11:13 Redakce |             | Foto: Patrik Ratajský |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru