Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Ztracený svět Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Čankišou pojedou na Ukrajinu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Skupina ČankišouKapela Čankišou nedávno představila už třetí video z alba Lé la, které vydala v loňském roce. V klipu obrazově ztvárnila skladbu Borrega z tohoto alba a pilně koncertuje jak doma tak v zahraničí. V červnu kapela mimo jiné vystoupila na festivalech v Německu, Holandsku a Polsku a již brzy zamíří jako jediný zástupce České republiky na skvěle obsazený Svirzh World Music Festival, který ukrajinskému publiku představí největší světové hvězdy world music.

Čankišou se na festivalu objeví 2. srpna 2009 a to v doslova hvězdné společnosti. „Předskočí“ jim The Klezmatics z USA, držitelé prestižní hudební ceny Grammy. Po divokých rytmech z ČR bude následovat legendární zpěvačka z Kapverd Cesaria Evora, která ze šesti nominací na Grammy získala dvě. Mezi další velká jména patří i u nás známí moldavští Zdob Si Zdub, Altai Kai z Ruska, polští Kroke či Speed Caravan z Francie atd. Program samozřejmě doplní mnoho domácích umělců a během tří dnů vystoupí na třech pódiích přes 60 kapel z celého světa.

Čankišou kromě koncertů a vizualizace své hudby také nahrávají. V září vyjde u Indies Scope records CD věnované Oldřichu Janotovi. Kapela natočila jednu z jeho skladeb jako poctu tomuto originálnímu písničkáři. Z Janotova repertoáru si muzikanti vybrali píseň Místní blázen a tu osobitě přetvořili do stylu dávného lidu Čanki.
 
| 3.8.2009 00:07:16 DePe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru