Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Radůza vydává vánoční album a vrací se na koncertní pódia Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
RadůzaPo kratší odmlce se písničkářka Radůza vrátila na koncertní pódia, ale také vydala své první vánoční album, které pojmenovala
Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.
„Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla ke své novince Radůza a ještě dodala: „Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček, kupovat‘ stromek s pilkou do lesa.“

Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové (s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát. „Posluchači si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní Radůza.
Studnu v poušti vydává Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce svěřila album Supraphonu. Vychází na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC.
Křest CD je naplánován na 15. listopadu 2017 do prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. K této příležitosti se zde uskuteční i speciální In-Store koncert.

Po půlroční přestávce se Radůza vrátila k živému hraní. V Praze do konce roku vystoupí celkem třikrát - v divadlech Bez Zábradlí (9. 10.), Gong (14. 11.) a v Městské knihovně (14. 12). Během podzimu zahraje například v Ostravě (16. 10.), Českých Budějovicích (2. 11.), Brně (6. 11.), Olomouci (8. 11.) a v Plzni (20. 11.). Před Vánocemi ještě potěší své posluchače v Českém Krumlově (12. 12.), Třeboni (13.12) či v Kladně (19. 12).
 
| 2.10.2017 19:10:43 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru