Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Nominace na Thalie 2017 - MUZIKÁL Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Daniel RymešOdborná porota ve složení: Zdeněk Barták (předseda), Pavel Bár, Jiří Horký, Eduard Krečmar, Ivan Misař, Jolana Nováková, Michael Prostějovský, Vítězslav Sladký a Ivan Zelenka navštívila loni 53 premiér (s alternacemi na 70 představení), vedle muzikálů to bylo i pět operetních titulů.

Nominace na Cenu Thálie 2017 za mimořádný jevištní výkon - ŽENY

Lucie Bílá za roli Deloris Van Cartier / Sestra Mary Clarence v inscenaci muzikálu Sestra v akci v Hudebním divadle Karlín Praha. Ikona české pop music Lucie Bílá si prý známý muzikál Sister Act sama vybrala. A jako obvykle měla svérázná mnohanásobná „slavice“ skvělou intuici. Roli potrhlé jeptišky si doslova užívá, jako by jí byla napsána přímo na tělo. Její hlas neztrácí jistotu ani lesk, v brilantních výškách si doslova libuje. A velmi dobrá je tentokrát i herecky – v gangsterském prostředí suverénní, v demolici klášterních pořádků opravdová.

Natálie Grossová za roli Sára v inscenaci muzikálu Ples upírů v Goja Music Hall Praha. Natálie Grossová excelovala jako dětské hvězda v mnoha muzikálech. Obsazením v době premiéry teprve čtrnáctileté dívky do hlavní ženské role v Plesu upírů producent František Janeček notně zariskoval. Ovšem vyplatilo se. Grossová zpívá náročný pěvecký part velmi pěkným sopránem a herecky vystihuje všechny polohy zprvu nevinné slečny, již láká vstup do světa dospělých, nadmíru přesvědčivě. Zrodila se světově nejmladší Sára a je výborná!

Katarína Hasprová za roli Paní Danversová v inscenaci muzikálu Rebecca v Národním divadle moravskoslezském Ostrava. Obsazení partu správkyně panství v Manderley paní Danversové je pro muzikál Rebecca stěžejní. V Ostravě hostující Katarína Hasprová je skutečným prototypem podlé ženy, femme fatale se vším všudy. Její pohled je zběsilý, výraz minimalisticky uměřený. Mrazivé songy interpretuje suverénně, k tomu hra očí, pomalá chůze. Příběhu dodává démonickou atmosféru a po zásluze sklízí vždy obrovský aplaus.

širší nominace:

Michaela Horká - role Paní Danversová v muzikálu Rebecca (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)
Dita Hořínková - role Hraběnka Karolína z Dubna v muzikálu Casanova (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem)
Ivana Korolová - role Julie v muzikálu Romeo a Julie (Společnost Musical Production - Divadlo Hybernia Praha)
Zuzana Kajnarová - role Marilyn Monroe / Norma v muzikálu Marilyn / Překrásné děcko (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)
Viktória Matušovová - role Ellie Blakeová v muzikálu Děsnej pátek (Městské divadlo Brno)

Nominace na Cenu Thálie 2017 za mimořádný jevištní výkon - MUŽI

Peter Pecha za roli Rocky v inscenaci muzikálu Rocky v produkci Dark style agency s.r.o. v Kongresovém centrum Praha. Každá velká muzikálová role klade na interprety značné pěvecké, herecké a pohybové nároky. Postava boxera Rockyho přichází navíc s obrovskými požadavky fyzickými, kterým musí předcházet tvrdý trénink. Peter Pecha všechny tyto aspekty naplnil měrou vrchovatou. Jeho Rocky je pěvecky suverénní, herecky bezprostřední a sportovně zdatný, aniž by jakkoli napodoboval filmového Sylvestera Stallona.

Pavel Režný za roli Tony v inscenaci muzikálu West Side Story v Divadle J. K. Tyla Plzeň. Pěvecké party muzikálu West Side Story leží na pomezí opery a patří v muzikálové literatuře k těm nejnáročnějším. Pavel Režný zpívá Tonyho autenticky, bez patosu a přidává lehkost pohybu v náročných choreografických číslech i nevyumělkované herectví. Jeho výkon je precizní, rytmicky přesný a dramaticky vycizelovaný. S Kateřinou Falcovou (Maria) tvoří ideální jevištní pár.

Daniel Rymeš za roli Chaplin v inscenaci muzikálu Chaplin v Městském divadle Brno.Titulní postavu dělí autoři mezi tři představitele – chlapce, mladého filmového hrdinu a stárnoucího muže. Zejména figura mladého Chaplina znamená obrovskou hereckou příležitost. Tu beze zbytku zužitkoval vynikající Daniel Rymeš. Exceloval nejen v groteskových výstupech (včetně typické chaplinovské chůze), ale také coby váhající umělec, politik i občan. Rymešův Chaplin je mužem úspěšným, ale i rozervaným a lidsky autentickým, jehož často využívají či zneužívají mladé ženy.

širší nominace:

Tomáš Novotný - role Maxim de Winter v muzikálu Rebecca (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava)
Přemysl Pálek - role Krysař v muzikálu Krysař (Divadlo Kalich Praha)
Radek Antonín Shejbal - role Gumpán, vypravěč v muzikálu Zahrada divů (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)
Martin Šrejma - role Princ Su-Čong v operetě Země úsměvů (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem)
Pavel Vítek - role profesor Abronsius v muzikálu Ples upírů (Goja Music Hall Praha)
 
| 5.2.2018 21:02:16 JaSop |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru