Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Tomáš Klus uskutečnil turné po věznicích Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tomáš Klus (Zdroj: www.tomasklus.cz)Zpěvák Tomáš Klus a jeho Cílová skupina (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) mají za sebou neobvyklou sérii koncertů. Během dubna navštívili borskou věznici v Plzni, věznici Valdice a zahráli v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou – vše bez nároku na honorář. Ve specifickém prostředí zazněly známé a prověřené hity i nejnovější skladby pro několik stovek vězňů, vybraných za vzorné chování. Mimořádnou koncertní šňůru inicioval svým nápadem kaplan věznice Bory Blažej Pelán.

„Byl a je to silný zážitek, který mě, hlavně pak ve Světlé, utvrdil v tom, že není radno vnímat svět a lidi v něm černobíle, že se lidé zlými nerodí a že je vždy důležité vnímat nejprve příčiny a pak až se jakkoli stavět k důsledkům, které soudíme, či je chceme záplatovat, nebo přehlížet. Jsem za onu příležitost nesmírně vděčný kaplanu Blažeji Pelánovi, kterýžto, jako světlo ve tmě je mi obrovskou inspirací pro přístup k lidem, k víře v ně, a to nejen tam uvnitř,” říká Tomáš Klus s tím, že v koncertech ve věznicích by v budoucnu rád pokračoval.
Aktuálně Tomáš Klus s Cílovou skupinou připravují nové album, které ponese název SpOlu a jehož vydání je plánováno na letošní září.
Květen je ve znamení Majálesů 7. května, je na Výstavišti Flora Olomouc čeká unikátní koncert s Moravskou filharmonií Olomouc. Další vystoupení je na programu 26. května na festivalu Mezi ploty v Psychiatrické léčebně Bohnice a 1. 6. samostatný letní koncert v Buchlovicích.
 
| 7.5.2018 17:05:52 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru