Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Martin Chodúr se vrací do Lidic Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Martin Chodúr (Zdroj: L. Muroň)Loni 10. června uplynulo 75 let od vypálení středočeské obce nacisty. V tamním Památníku proběhl 11. ročník Celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů z České republiky s názvem Světlo pro Lidice s mottem Děti zpívají lidickým dětem. Uměleckou záštitu nad loňskou přehlídkou přijal zpěvák Martin Chodúr, který na pietní akci připomínající jednu z nejtragičtějších událostí našich dějin, zazpíval Cohenovu píseň Hallelujah, svou píseň Lidice a s více jak stočlenným dětským sborem českou státní hymnu. V sobotu 9. června 2018 uvede Martin Chodúr svou píseň Lidice v Lidicích znovu.

„Tentokrát to bude na Děkovném koncertě pro Lidice, který na nádvoří u Glorietu v lidickém památníku začne ve 20 hod. Cílem tohoto koncertu je upozornit širokou veřejnost, že vzpomínka na tragédii v Lidicích je stále živá, zvláště ve vzdálených částech světa a současně projevit úctu a dík těm, kteří lidickou tragédii přežili a jsou stále mezi námi. Když se začátkem tohoto desetiletí začal chystat film Lidice, požádali mne jeho tvůrci o závěrečnou píseň do tohoto filmu,“ říká Chodúr a dodává: „Nakonec si ji sice nevybrali, ale já ji od té doby s úspěchem uvádím ve svém recitálu filmových melodií. Loni jsem ji v Lidicích zpíval jen na hlafplayback, letos mne v ní a v několika dalších písních doprovodí Ústřední hudba Armády České republiky. Moc se na to těším, protože s tímhle tělesem vystupuji moc rád. Navíc s operní sopranistkou Lucií Silkenovou zazpíváme slavný duet z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Fantom opery. A nesmím zapomenout zmínit, že koncert bude zakončen čtením jmen 88 zavražděných lidických dětí.“

Ten už se svou autorskou písní Klidně plakej dál v tomto roce už několikrát vyhrál hitparádu Českého rozhlasu Dvojka Česká dvanáctka a od získání ocenění Platinová dvanáctka ho dělí už jen vítězství v tomto písňovém žebříčku.

Ve středu 20. června 2018 pak Martin Chodúr spolu se třemi držiteli letošních Cen Anděl – Davidem Stypkou, Mirai Navrátilem a Marianem Friedlem – vystoupí za doprovodu Big BLAST! Bandu na zahajovacím koncertě 15. ročníku multižánrové frýdeckomístecké benefiční přehlídky Sweetsen Fest na přehradě Olešná. Nově napuštěná přehrada i její okolí totiž prošly v minulých letech náročnou a nákladnou revitalizací, která i bez festivalu nabízí nepřeberné množství volnočasových aktivit. Koncert tak symbolicky otevře nejen dnes už doslova kultovní festival, který letos proběhne poprvé v historii na deseti scénách a v pěti dnech (20. - 24.06.), ale i přehradu samotnou a její první sezónu v nové etapě existence. Zahajovací koncert vedle bohatého hudebního programu nabídne i panorama Beskyd a efektní světelnou show s využitím vodní hladiny.
 
| 4.6.2018 01:06:52 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru