Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Skety mají napilno Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Skety (Foto: Milan Marenčák) Vokální sextet Skety připravuje další ročník Prague A Cappella Festivalu, jenž lze s nadsázkou označit jako festival, kde jsou hudební nástroje zakázány. Skety patří ke špičkám na domácí ale i mezinárodní a cappella scéně a festivalu společně vdechly život před třemi lety. Představují na něm přední soubory z různých koutů světa, které umně pracují jen s lidským hlasem. Od 2. do 4. listopadu 2018 lákají v pražském Jazz & Cocktail Clubu U Staré Paní na koncerty mimořádných italských Mezzotono, maďarských Jazzation, ale i domácích formací Kolenem nebo Oktet. Jeden z večerů bude patřit i samotným Sketám. Součástí festivalu jsou tradičně i workshopy, které se však uskuteční až v novém roce od 11. do 13. ledna.

17. listopadu se mohou na Skety těšit i příznivci oblíbeného pořadu České televize StarDance, kdy na jeden večer na televizních obrazovkách vystřídají tradiční Moondance Orchestra.
Koncerty Prague A Cappella Festivalu se letos přestěhují do krásného a komorního prostředí Jazz & Cocktail Clubu U Staré Paní v srdci Prahy, kde festival odstartují v pátek 2. 11. oblíbení maďarští Jazzation, kteří letos slaví 10. výročí na hudební scéně. A co je odlišuje od ostatních a cappella souborů? Skutečnost, že autentický jazz ve vokálním zpracování je jejich hlavní charakteristikou, a ne jen vedlejší, jejich několik mezinárodních ocenění z Lipska, Grazu a Pinerola, jejich ochota “učit se od velikánů” anebo jejich kontinuální poslání šířit lásku k a cappella žánru, ať jsou kdekoli na světě. Sobotní večer 3. 11. bude patřit přímo Sketám. V neděli 5. 11. se pak představí hlavní hvězda festivalu - italští Mezzotono. Projeli skoro celý svět, chybí jim jen Austrálie a Česká republika. Italský kvintet zpívá zábavný mix italské i světové hudby, ať už populární či lidové, jazzu, popu i klasiky. Velmi vtipně zapojují publikum a jejich koncerty jsou pro všechny příjemným zážitkem. Na festivalu dále vystoupí doo-wopový mužský kvintet Kolenem z Brna, pražský Oktet, kterých je nakonec deset a překvapením pátečního večera bude vítěz letošního ročníku soutěže Jirkovský písňovar.

Od 11. do 13. ledna 2019 se pak uskuteční základní třídenní PACF workshop, jež je určen jak existujícím vokálním skupinám, tak i zpěvákům, kteří by si chtěli zpěv v soudobé a cappella skupině vyzkoušet. Lektory workshopu budou členové hostitelské vokální skupiny SKETY. Součástí workshopu budou i tentokrát volitelné individuální lekce Complete Vocal Technique s certifikovanou CVT lektorkou Ditou Kosmákovou, nebo sborový ateliér s Lukášem Prchalem. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji na www.pragueacappellafestival.com/vstupenky-2018 za cenu 450 Kč na sezení a 290 Kč na stání. Pořadatelé nabízejí i zvýhodněné vstupné na všechny tři večery za 1100 Kč. Přihlašování na workshopy bude spuštěno 1. října 2018 na stránkách festivalu.
 
| 1.10.2018 12:10:55 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru