Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zprávy
 
Czeching 2020 proběhne i přes zavřené hranice Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Bols/SlobNa Radiu Wave odstartoval další ročník projektu Czeching, který představuje českou hudbu zahraničnímu publiku. Mezi nominovanými jsou zpěvačky Bára Zmeková a Tea Sofia, rapper Bols/Slob a kapela JayRõ. Vítěz, jehož vybere mezinárodní porota, získá možnost natočit singl a videoklip, absolvovat workshop s profesionálním coachem a vystoupit na prestižním showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku. Všichni nominovaní vystoupí 26. června na akci Czeching Showcase v Café V lese.

Hudebně exportní projekt Czeching letos už poosmé vybere představitele české hudební scény, kterého podpoří na cestě do zahraničí. Nominovaní interpreti budou muset přesvědčit 18 hudebních profesionálu z 15 zemí, že právě jejich hudba může obstát v zahraničí
.Nominaci letos jako představitelka vycházejícího českého popu získala indie-popová zpěvačka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia. O vítězství bude usilovat i indiefolková písničkářka a skladatelka Bára Zmeková, která na sebe mimo jiné upozornila svými osobitými texty. Mezi nominovanými je jako jedna z nadějných tváří mladé české elektronické scény i talentovaný rapper a producent BoLs/sLoB. Čtveřici pak doplňuje nový objev českého indie a milovníci synťáků a DIY přístupů, kapela JayRõ.

Od 1. června se každý týden představí ve vysílání a na webu Radia Wave prostřednictvím rozhovorů a videoprofilů vždy jeden z nominovaných. Těšit se můžete také na streamy živých koncertů nominované čtveřice ve vysílacím studiu Radia Wave. Vítěze se dozvíme 26. června na showcaseu všech nominovaných v pražském klubu Café V lese, který se znovu otevírá veřejnosti. Přenos koncertu budete moci sledovat také na Facebooku Radia Wave.

“I v době, kdy se akce pro veřejnost na hudební scéně na čas zastavily, se snažíme podporovat nadějné hudební talenty na jejich cestě do zahraničí. Letošní ročník Czechingu se ale musel přizpůsobit nastalé situaci. Účast nominovaných na Metronome Festival Prague, kde bude mít Radio Wave jako v minulých letech vlastní stage, se kvůli vládním opatřením přesunula na září. Czeching Showcase se proto odehraje v červnu v menším prostoru. Další novinkou jsou ‘karanténní’ videoprofily, které vás vezmou k nominovaným přímo domů,” shrnuje změny letošního ročníku Czechingu šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Vítěz, kterého vyberou experti a hudební dramaturgové z rozhlasových stanic jako britské BBC, německý Puls, italské Rai Radio 2, Radio France, rakouské FM4 nebo hudebních festivalů jako Eurosonic Noorderslag či Waves Vienna, opět díky Radiu Wave získá šanci nahrát a vydat singl, natočit videoklip a jeho hudba se dostane do hudební výměny rozhlasů Evropské vysílací unie. S takovou podporou pak vyrazí na největší evropský showcaseový festival Eurosonic Noorderslag a další zahraniční akce.

“Pro festival Metronome jsme dávaly dohromady vůbec poprvé náš stávající taneční set, který se potom vydal na takovou půlroční cestu. Prošly jsme si různými showcasey, jako je rakouský Waves Vienna, domácí Nouvelle Prague a nizozemský Eurosonic, vyzkoušely si různé scénáře a myslíme, že jsme se hodně posunuly,” rekapitulují Viah hudební cestu, kterou loni odstartovalo jejich vítězství v Czechingu. Poté stihly koncertovat v Lublani, Berlíně nebo na festivalu Banát a dostat se do rotace německé stanice PULS, slovinské VAL 202 a Bulharského rozhlasu.
Součástí letošního ročníku bude jako loni také vzdělávací setkání Czeching Skills, organizované za podpory české proexportní kanceláře SoundCzech. Bližší informace budou brzy zveřejněny na webu a sociálních sítích Radia Wave.
 
| 29.5.2020 13:05:39 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru