Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zprávy
 
Vítězi soutěže Jazzfruit jsou Jay Delver Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
(Jay Delver a N._Lhotská, Česká centra)Ve finále soutěže Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty, včera zvítězili Jay Delver. Kapela přezdívaná brněnští Jamiroquai získává hlavní Cenu Českých center, která poskytnou rezidenční pobyt v Paříži a zajištění dvou dalších zahraničních koncertů. Porotu zaujala úžasnou energií, vlastní tvorbou i skvělým pěveckým výkonem klávesisty Jakuba Urbánka.

Výhercem druhého místa je jazzové kvarteto Point of Few. Ti získávají hodnotné ceny od Kytary.cz. Letošní ročník soutěže proběhl v pozměněné podobě a uskutečnil se pouze on-line. O vítězích rozhodla odborná porota, v jejímž čele zasedli Lenka Dusilová a Matěj Ruppert. Finále, ve kterém se Jay Delver a Point of Few utkaly s B/Y Organism a KI木, měli možnost ovlivnit během on-line přenosu svými hlasy i fanoušci. Finálový večer se uskutečnil v atraktivních prostorách 4. patra obchodního domu Máj, jeho záznam je možné zhlédnout zpětně na Facebooku a Youtube kanálu Mladí ladí jazz.

„Hlavní myšlenkou soutěže bylo podpořit muzikanty v současné nelehké situaci a zároveň přinést takový formát soutěže, aby byl atraktivní i pro její diváky. Kvalita všech kapel nás velmi mile překvapila a pevně věřím, že se s většinou z nich nesetkáváme naposledy. Velký dík patří i patronům soutěže Karlín Group, Kytary.cz a Českým centrům, kteří navzdory okolnostem s námi zůstali,“ vysvětluje ředitel festivalu Mladí ladí jazz Jan Gregar.
 
| 3.6.2020 17:06:23 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru