Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MDP Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 41. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jazzový kytarista Rudy LinkaThelonious Monk I
Strhující koncert génia moderního jazzu, kterému by 10. října bylo sto let! Francouzský záznam (Premiéra). Americký klavírista Thelonious Monk (1917–1982), spoluzakladatel moderního jazzu byl geniální skladatel a improvizátor. Sbíral čepice, provokoval novináře a hlavně novinářky a miloval svou ženu Nellii. Francouzský záznam koncertu jeho kvarteta z 23. března 1966 v Amiens je poučný zachycením spontánní „choreografie“ Monkovy hudby, která nemá ve světě obdoby. Spolu s ním hrají: Charlie Rouse – tenorsaxofon, Larry Gales – kontrabas a úžasný Ben Riley – bicí.
Vysílání: 11.10., 23.50 hod., ČT art, Hudební klub
Opakování: 14.10., ČT art

The Killers – koncert z Royal Albert Hall
Inspiraci čerpají od slavných britských kytarovek. Není divu, že američtí The Killers jsou oblíbenou koncertní kapelou především za Atlantikem (Premiéra)
Vysílání: 13.10., 20.20 hod., ČT art, Pop-rockové pódium
Opakování: 14.10., ČT art., 17.10., ČT art

Linka (2/10)
Jedinečná setkání jazzového kytaristy Rudyho Linky a jeho českých i zahraničních hostů v srdci šumavské krajiny. Rozhovory o životních příbězích, názorech i zkušenostech a společný jam na závěr! Tentokrát s Miroslavem Vitoušem. Jedinečná setkání jazzového kytaristy Rudyho Linky a jeho českých i zahraničních hostů v srdci šumavské krajiny. Rozhovory o životních příbězích, názorech i zkušenostech a společný jam na závěr! Tentokrát s Miroslavem Vitoušem. Nejen jako hudebník a moderátor, ale také jako hostitel se ve svém pořadu představuje jazzový kytarista Rudy Linka, který na své malebné šumavské chalupě postupně přivítá řadu jedinečných hostů. Kontrabasista Miroslav Vitouš je jednou za světově proslulých jazzových osobností českého původu. Během své návštěvy u Rudyho Linky hovoří o své spolupráci s největšími jazzovými hvězdami, jakými byli například Miles Davis, Chick Corea nebo Joe Zavinul, ale i o své hráčské filozofii a pestrém životním příběhu. Společné hraní s Rudym v závěru tohoto dílu patří k výjimečným okamžikům celého cyklu.
Vysílání: 13.10., 21.15 hod., ČT art
Opakování: 14.10., ČT art., 18.10., ČT art
 
| 25.9.2017 15:09:11 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru