Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 42. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jessie J: Koncert v LondýněNa plovárně s Ondřejem Pivcem
Rozhovor Marka Ebena s českým jazzmanem a varhaníkem. Režie J. Hojtaš (Premiéra). Český skladatel, jazzman, klavírista a varhaník, nositel Andělů a držitel ceny Grammy Ondřej Pivec se narodil 4. března 1984. Hraje téměř výlučně na Hammondovy varhany, ke kterým ho kdysi přivedl profesor na gymnáziu. Tento prvotřídní jazzový varhaník se postupně propracoval na americkou scénu R'n'B, soulu, popu a gospelu a dostal se do povědomí mnoha interpretů světového měřítka. Spolupracuje například s Gregory Porterem, Wu-Tang Clanem, Androu Day, Gregoirem Maretm, Joelem Frahmem, Jakem Langleym, Yvonne Sanchez, Paulem Bollenbackem, Karlem Růžičkou mladším, Billem Campbellem, Billy Cobhamem a dalšími. V České republice účinkuje s jazzovou kapelou Ondřej Pivec Organic Quartet. Ve Spojených státech vystupuje každou středu v newyorském klubu The Groove s kapelou Kennedy Administartion. V New Yorku žije od ledna 2009, tam prošel řadou lekcí u různých jazzových, soulových a gospelových varhaníků. Jako jeden z mála bílých varhaníků pronikl na gospelovou scénu, byl hudebním ředitelem a producentem několika kostelů v Harlemu, a dodnes hraje na nedělních mších v černošských kostelech.
Vysílání: 18.10., 21.15 hod., ČT art
Opakování: 22.10., ČT2

Thelonious Monk II
Geniální zakladatel moderního jazzu. Záznam francouzského koncertu z roku 1966 (Premiéra). Na klavír hrával s nataženými prsty a přitom dětsky kreativně skotačil. Zároveň vycházel ze stride piána, blues; výsledek byl bebopově strhující a neobyčejně prostý, čistý. Prokazují to jeho skladby Epistrophy, Evidence, ´Round Midnight nebo evergreen I´m Getting Sentimental Over You (George Bassman, Ned Washington).
Vysílání: 18.10., 23.30 hod., ČT art
Opakování: 21.10., ČT art

Jessie J: Koncert v Londýně
Sledovali jsme ji po boku skupiny Queen při ceremoniálu z londýnské olympiády. Teď je tu sama za sebe! Že si jí tak úplně nevybavujete? Ale ano! Na závěrečném ceremoniálu londýnské olympiády přece zpívala se skupinou Queen klasiku We Will Rock You. Publikum ohromuje řízným hlasem, fascinuje vzezřením i energií. Tyhle atributy jsou silnou zbraní Jessie J. Vynesly její první singlový Do it Like a Dude na druhé místo britské hitparády. Prosadily se i další písně. Celkem šest singlů Jessie J se umístilo v hitparádové desítce. Žádná zpěvačka před ní nedokázala uspět se šesti písněmi z jednoho alba v top 10. V loňském roce vydala už třetí album s názvem Sweet Talker. Hit Bang Bang shlédlo na YouTube už několik stovek milionů diváků. Krátká kariéra britské zpěvačky je obdivuhodná. V roce 2011 získala cenu kritiků Brit Awards a vyhrála i prestižní Sound of 2011, tedy soutěž, v níž BBC vyzdvihuje mimořádné talenty. Po hudebních žánrech skáče jako po klaviatuře. Hlasové dispozice jí předurčují pro soul a pop music, ale Jessie J si libuje i v rhythm and blues a rapu. O křeslo královny showbyznysu se strká s kolegyněmi Katy Perry, Rihannou, Christinou Aquilerou nebo Lady Gaga. Při sledování koncertu Jessie J není místo na jiné myšlenky, natož odvrátit zrak od televize. Dokáže absolutně zaujmout. Obezličky v podobě rozjuchané kapely či výjimečně velkolepé vizuální show nepotřebuje. Není tedy divu, že skupina Queen zvolila pro ojedinělé, stadionové vystoupení právě Jessie J.
Vysílání: 20.10., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 21.10., ČT art., 24.10., ČT art

Linka (3/10)
Jedinečná setkání jazzového kytaristy Rudyho Linky a jeho českých i zahraničních hostů v srdci šumavské krajiny. Rozhovory o životních příbězích, názorech i zkušenostech a společný jam na závěr! Tentokrát s Michalem Davidem (Premiéra). Nejen jako hudebník a moderátor, ale také jako hostitel se ve svém pořadu představuje jazzový kytarista Rudy Linka, který na své malebné šumavské chalupě postupně přivítá řadu jedinečných hostů. Návštěva zpěváka a skladatele Michala Davida může být možná pro mnohé překvapivá, ale mezi oběma muzikanty existuje dávné přátelství a až nečekané hudební porozumění.
Vysílání: 20.10., 21.20 hod., ČT art
Opakování: 21.10., ČT art., 25.10., ČT art
 
| 2.10.2017 12:10:51 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru