Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 6. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Carole KingBluesové pecky
Hudební večer České Bluesové Asociace a Lucerna Music Baru (2000). Hrají naši nejlepší bluesmani Tonny Blues Band a další. Hostem večera je americká zpěvačka Tonya Graves. Režie R. Vodrážka. Hudební večer České Bluesové Asociace a Lucerna Music Baru, který se uskutečnil 12. dubna 2000 v prostředí svědčící tomuto žánru. Výsledkem byl jedinečný pořad plný pohody a energie, který přinesl spojení mladé a vyzrálé generace bluesmanů. Program zahájila ostravská formace Volný Styl – kytaristy Honzy Volného, známého z působení v Krausberry a v doprovodné skupině Věry Martinové. Dravým štírem v bluesové komunitě je energická Kateřina Vondráčková, která v anketě Bluespointu vyhrála kategorii zpěvačka roku 1999. Honánek Shows His Boys vždy garantuje přísun diváků mladší generace. Ostřílení matadoři naší hudební scény naopak lahodí těm starším, na které působí vyzrálým interpretačním umem. Jména jako Jan Martinek (Žlutý Pes) a Olda Bartas (skupina Miki Volka) jsou toho zárukou. A bonbonek na závěr. Bude to Tonny Blues Band (bývalí hráči Žlutého Psa, Abraxasu, Marsyas ad.), který doprovází hvězdu české bluesové scény – Američanku Tonyu Graves.
Vysílání: 06.2., 23.40 hod., ČT art
Opakování: 09.2., ČT art

Carole King
Portrét slavné americké pop-rockové písničkářky. Dokument BBC (Premiéra). S manželem textařem tvořila zpívající autorka a klavíristka C. King (1942) úspěšný tandem. .Nahráli více svých hitů: Locomotion, Chains, Will You Love Me Tomorrow. Její druhé sólové album Tapestry (1971) má folkrockovou bezprostřednost hippies a moderní ženské odhodlání najít své místo; patří více k popu než k rocku, je přitom věrohodná a osobní, když buší do kláves a zároveň se svěřuje s ženským údělem a těší se z mistrně napsaných songů. (You Make Me Feel Like A) Natural Woman znamenitě nazpívala také Aretha Franklin. You´ve Got A Friend patří k evergreenům. Tapestry získalo čtyři ceny Grammy.
Vysílání: 07.2., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 11.2., ČT art., 13.2., ČT art

Jak se kalila hudba: Svět patří vám
Samplování, hip-hop, Kanye West, Rick Rubin, Public Enemy, Beastie Boys, Otis Rush, Lee "Scratch" Perry, Blondie, Aerosmith, Ariana Grande a další. Britsko-americký dokumentární cyklus (Premiéra). V roce 1982 byl hip-hop dosud v plenkách. Chystal se však rozpoutat revoluci. Umožnila ji tehdy nejmodernější technika zvaná samplování, které daleko přesáhlo hip-hop. Umožnilo vznik nových stylů. Změnilo podstatu komponování. Žádná jiná technika neměla v posledních čtyřiceti letech na hudbu větší vliv. Led Zeppelin, ale také Rolling Stones převzali to nejlepší od starých bluesmanů a postavili na tom svou muziku. Proč zavrhovat samplování? Některé nejprogresivnější nahrávky vznikly v kombinaci se samply staršího materiálu. Řada povedených písniček Björk, například "Dancer in the Dark", vznikla pomocí samplování.
Vysílání: 09.2., 21.15 hod., ČT art
Opakování: 11.2., ČT art., 14.2., ČT art
 
| 29.1.2018 11:01:26 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru