Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 15. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Vítejte v devadesátých letech Pop-rockové pódium - Thom Artway
Koncert mladého oceňovaného písničkáře v pražském klubu Akropolis (Premiéra). Oceňovaný mladý zpěvák Thom Artway, který se od buskingu vypracoval až na koncertní pódia, se na prknech klubu Akropolis předvedl v plné formě. Se svou doprovodnou kapelou představil nejen nedávno vydané album "Hedgehog", ale i řadu nových písní. Nyní mají možnost zažít atmosféru skvěle nasnímaného koncertu i diváci České televize.
Vysílání: 13.4., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 14.4., ČT art

Vítejte v devadesátých letech (1/4)
Taneční kultura popu a rocku. Německý cyklus (Premiéra). Kurt Cobain, Courtney Love a britpop mění rockovou hudbu jednou provždy. Světem obíhá hiphop a prožívá zlatý věk – až do chvíle, kdy svobodomyslnou aureolu dekády uzavřou útoky z 11. září. Současný sound jsou vyložené "devadesátky". Zapnete rádio a tam hraje všechno od alternativy a rock´n´rollu až po taneční muziku a rhythm and blues. Všechno předznamenala devadesátá léta.
Vysílání: 13.4., 21.15 hod., ČT art
Opakování: 15.4., ČT art., 18.4., ČT art

Kombo: Skyline
Hudební pořad, který mapuje koncerty současných českých kapel a nahlíží i do muzikantského zákulisí. Pražští Skyline oslavili 20 let na hudební scéně. Od undergroundu se přitom vypracovali až na špičku dnešní české elektronické taneční hudby, což potvrdili i vystoupením v brněnské Flédě. Účinkují: Rabur, Hoffy, M. Rybin, MC Jacob, Majkii B, L. Rychtařík, P. Beneš, M. Godík, L. Maureryová, J. Vedral a další. Kamera J. Berka. Režie R. Motyčka (Premiéra). V dalším vydání pravidelného hudebního pořadu kombinujícího záznam koncertu s dokumentárním pohledem do zákulisí českých kapel a interpretů, ale také žánrů, které reprezentují na domácí hudební scéně, si užijete jízdu s pražskou formací Skyline. Ta patří k nejpopulárnějším a nejdéle působícím skupinám na české scéně, které se věnují elektronické taneční hudbě. Kapela v roce 2017 oslavila 20 let své existence, a přestože patřili dříve k tanečnímu undergroundu, dnes jejich skladby vedou hitparádu Evropy 2. Mimo jiné i o této proměně kapely se leccos dozvíte, stejně jako třeba o zajímavých aktivitách jednotlivých členů formace, a to na pozadí jejich koncertu na brněnské Flédě, kterou Skyline považují, vedle pražského klubu Roxy, za jednu ze dvou svých tradičních základen.
Vysílání: 13.4., 22.10 hod., ČT art
Opakování: 14.4., ČT art., 17.4., ČT art
 
| 2.4.2018 12:03:37 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru