Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 16. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
WohnoutWohnout Unplugged 2017
Akustická verze hitů populární pražské rockové skupiny ze Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Režie V. Bělohradský (Premiéra). Wohnout je česká hudební skupina z Prahy a okolí. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner. Skupina vznikla v roce 1996, ale do širšího povědomí se dostala v roce 1998, kdy dělala předkapelu při turné skupin Lucie, Žlutého psa a The Offspring (USA) v Praze. V roce 2014 skupina vydala desku s názvem Laskonky a Kremrole. Skupina vsadila na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a energické koncerty, tím si brzy získala přízeň posluchačů. Natáčení koncertu proběhlo 25. listopadu 2017 v divadle v Ústí nad Labem a představilo kapelu v "unplugged" verzi, ale samozřejmě se všemi jejich velkými hity.
Vysílání: 20.4., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 21.4., ČT art, Pop-rockové pódium

Vítejte v devadesátých letech (2/4)
Chlapecké a dívčí skupiny: Take That, New Kids On the Block, Jade, TLC, Spice Girls... (Premiéra). Ve druhé epizodě zjistíme, jak rozkošní hošíci a přidrzlé dívky učarovali mládeži. Na samém vrcholu obří vlny chlapeckých a dívčích skupin devadesátých let plují Take That. Z pěti mladíků z Manchesteru jsou teenageři jako u vytržení. Vydělávají horentní sumy. Tisk je jim stále v patách a jejich příznivci je zbožňují dodnes. V roce 1990 ovládala světová pódia jiná skupina. Američtí New Kids On The Block prožívají ohromný komerční úspěch a profitují z dobře promazaného obchodního soukolí. Ti, co se stali ikonami popíku, mohou si dát klidně dát pauzu deset, patnáct, dvacet let, a stejně pak vyprodají arény. Popová nostalgie je mocná čarodějka.
Vysílání: 20.4., 21.20 hod., ČT art
Opakování: 22.4., ČT art., 25.4., ČT art, Příběhy světové hudby

Kombo: Kill The Dandies!
Hudební pořad, který mapuje koncerty současných českých kapel a nahlíží i do muzikantského zákulisí. Osobitý indie rock pražských Kill The Dandies! inspirovaný psychedelií a angloamerickými hudebními vlivy, se kterým překročili už také české hranice. Účinkují: La Petite Sonja, H. J. Manchini, V. Placheta, P. Janák a další. Kamera Z. Kunc. Režie Š. Šafránek (Premiéra). V dalším vydání pravidelného hudebního pořadu kombinujícího záznam koncertu s dokumentárním pohledem do zákulisí českých kapel a interpretů, ale také žánrů, které reprezentují na domácí hudební scéně, podnikneme tentokrát exkurz do dekadentně elegantního světa pražské čtveřice Kill The Dandies! Ta je jednou z předních domácích skupin, které se orientují na žánry jako garážový a psychedelický rock, inspirovaný tvorbou amerických interpretů 60. a 70. let. Ústřední dvojice La Petite Sonja a Hank Machini v minulosti společně tvořila už jádro úspěšné formace Moimir Papalescu & The Nihilists, jejich současný společný projekt je ale ještě více ponořený do temné psychedelické nálady. V pražském klubu Café V lese, který je pro kapelu domácím, neboť jen kousek od něj mají svou zkušebnu, pokřtili navíc své páté album Ron! Ron! Ron!
Vysílání: 20.4., 22.15 hod., ČT art
Opakování: 21.4., ČT art., 24.4., ČT art
 
| 9.4.2018 10:04:35 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru