Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Eurovision Song 2018 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Mikolas JosefEurovision Song Contest 2018
Největší televizní událost první poloviny roku je tady. Postoupí Mikolas Josef jako teprve druhý český reprezentant do Velkého Finále? Přímý přenos 63. ročníku Eurovision Song Contest startuje prvním semifinále! Česká republika se účastní prvního semifinále spolu s dalšími 18 zeměmi a má historickou šanci postoupit podruhé ve své historii do velkého finále. Mikolas Josef je favorizován se svou písní Lie To Me (VIDEO), se kterou reprezentuje Česko v 63. ročníku Eurovize. Pro naši zemi je to teprve sedmá účast na této největší nesportovní události světa, kterou letos hostí hlavní město Portugalska – Lisabon.
O dalších postupujících můžete rozhodnout i vy, a to hlasování přes SMS nebo oficiální aplikaci Eurovize, se kterou bylo možné hlasovat i v českém národním kole. Hlasovat nelze pro domácího interpreta. Postupuje celkem deset zemí z devatenácti. Kromě České republiky se tohoto semifinále účastní také Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Belgie, Bulharsko, Estonsko, Finsko, Chorvatsko, Irsko, Island, Izrael, Kypr, Litva, Makedonie, Rakousko, Řecko a Švýcarsko.
Vysílání: 08.5., 21.00 hod., ČT2

Eurovision Song Contest 2018
Druhé semifinále slibuje drama, jelikož v něm soupeří tradiční velmoci této soutěže. 18 zemí, ale postoupit může pouze deset. V tomto semifinále ČR nehlasuje. Druhé semifinále největší nesportovní události na světě Eurovision Song Contest proti sobě svádí 18 zemí. Postoupit do Velkého finále však může pouze deset z nich. Toto semifinále navíc nabízí souboj tradičně úspěšných zemí v této soutěži, z nichž mnohé již v minulosti minimálně jednou vyhrály nebo se tradičně umísťují velice vysoko ve finálním žebříčku.
Ve druhém semifinále se utkají se svou hudbou tyto země – Austrálie, Černá Hora, Dánsko, Gruzie, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Norsko, Nizozemsko, Polsko, Lotyšsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, San Marino, Srbsko, Švédsko a Ukrajina. V tomto semifinále Česká republika nehlasuje.
Vysílání: 10.5., 21.00 hod., ČT2
 
| 30.4.2018 11:04:59 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru