Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Čechomoří  (JD) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Tina Turnerová v Lucerně Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tina Turnerová v LucerněTina Turnerová v Lucerně
Záznam koncertu americké soulové zpěvačky při její první návštěvě v Praze (1981). Kamera K. Holub. Režie I. Paukert. Americká soulová zpěvačka Tina Turner, vlastním jménem Anna Mae Bullock, se proslavila nejprve v 60. letech v duu se svým manželem Ikem. Po takřka dvaceti letech a odpoutání se od násilnického manžela se jí podařilo nastartovat svou druhou kariéru – sólovou. Těsně před tímto zlomovým momentem navštívila se svou skupinou Prahu. Českým fanouškům tak umožnila za normalizace ojedinělé a hvězdné setkání s americkou současnou hudbou, rockem a soulem.
Zpěvačka je v plné síle, její repertoár se skládá z písní z repertoáru skupiny Rolling Stones, která jí mimochodem pomohla ke comebacku (Honky Tonk Woman), Beatles (Get Back), Roda Stewarta (Tonight´s the Night) i jejích vlastních z dob spolupráce s bývalým manželem (River Deep, Mountain High nebo Nutbush City Limits) a současných písní, jejichž je spoluautorkou (Given it Up For Your Love). Záznam bohužel trpí nekvalitním ozvučením, které vzniklo již při natočení koncertu a které není technicky možné vylepšit, za což se divákům omlouváme. Přesto doufáme, že fanouškům, kteří mezitím mohli vidět Tinu Turner od roku 1989 naživo v Praze již dvakrát, uděláme radost.
Vysílání: 11.7., 22.50 hod., ČT art
Opakování: 17.7., ČT art

2. DÍL
Zpěvačka v Praze zpívala ještě repertoár poněkud smíšený, její comeback měl teprve přijít v polovině osmdesátých let – a s nimi největší hity – Simply The Best apod. V druhé části koncertu v Lucerně jsou tedy zaznamenány a uslyšíme hity Proud Mary z repertoáru americké skupiny Creedence Clearwater Revival z roku 1971, dále zazní v soulovém podání píseň Help z repertoáru Beatles a jiné. Již takřka deset let Tina Turner nekoncertuje a žije se svým druhým manželem poklidným životem ve Švýcarsku. O jejím životě byl natočen film, složen muzikál, "rocková babička" s ojedinělým chraplavým procítěným hlasem a temperamentním projevem je stálicí na rockovém nebi. Fanouškům se opět omlouváme za zhoršenou zvukovou kvalitu, která vznikla již při natočení koncertu.
Vysílání: 11.7., hod., ČT art
Opakování: 17.7., ČT art
 
| 2.7.2018 21:07:20 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru