Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 38. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Na plovárně s Lacem DeczimUchem jehly
Setkání Zbigniewa Czendlika s tiskovým mluvčím kapely studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap Ladislavem Angelovičem. Režie L. Cmíral (Premiéra). Pozvání do dnešního dílu pořadu Uchem jehly přijal zakládající člen a tiskový mluvčí kapely studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap Ladislav Angelovič. Vinou dětské obrny je celý život ochrnutý, ale v duchu hesla kapely "nefňukat, a když je problém, tak se do něho zakousnout" zvládl s kapelou projet velkou část světa, studoval filozofii, ve volném čase překládá z angličtiny a hraje florbal. Nejen o překážkách a jejich překonávání si s ním bude povídat Zbigniew Czendlik.
Vysílání: 23.9., 13.15 hod., ČT2
Opakování: 25.9., ČT2., 26.9., ČT2

Na plovárně s Lacem Deczim
Rozhovor Marka Ebena s legendárním jazzovým trumpetistou. Režie J. Hojtaš (Premiéra). Americký jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř slovenského původu Laco Deczi se narodil 29. března 1938 ve slovenském Bernolákovu. Svoji první desku Laco Deczi & Cellula Quintet – Pietoso nahrál v listopadu 1968 a vydal v roce 1969. Českému divákovi se Deczi mohl dostat do povědomí díky účinkování ve snímku Kalamita režisérky Věry Chytilové (1981). Následně, v roce 1985, emigroval nejprve do Německa a poté do Spojených států, kde žije dosud. Tento výjimečný hudebník, který vyznává kult tragicky zesnulého geniálního trumpetisty Clifforda Browna, se úspěšně drží na světové hudební scéně přes padesát let. S vlastní skupinou Celula New York dokázal poselství Brownovy trubky spojit do působivé symbiózy s elektrickou jazzrockovou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba dodnes. Do České republiky se vrací zpravidla dvakrát do roka, v rámci svého koncertního turné.
Vysílání: 19.9., 21.30 hod., ČT art
Opakování: 23.9., ČT2

Folklorika: Heligonka z trojmezí
Zpěvačka a heligonkářka Vlasta Mudríková přispívá k zachování koloritu kysucké lidové písně a folkloru, který nezná hranic. Připravili T. Netočný a K. Řezníčková (Premiéra). Vlasta Mudríková ze Skalitého je magistrou umění, operní i folklorní zpěvačkou, ale především fenomenální hráčkou na heligonku. Ať už v gorolském kroji nebo v civilu předvádí s heligonkou kousky, které posluchače doslova fascinují. Vlasta objíždí hudební festivaly na Slovensku i v Česku, všude vítězí a inspiruje ke hře na tradiční středoevropský nástroj nové a nové muzikanty.
Vysílání: 22.9., 09.55 hod., ČT2
Opakování: 25.9., ČT2., 26.9., ČT2
 
| 10.9.2018 13:09:27 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru